Fot. Patryk Ogorzałek / Rzeszów News. Na zdjęciu rzeszowski e-bilet

Ważna informacja dla rzeszowskich studentów. Jeśli dalej chcą korzystać z przysługującej im ulgi, a w planach mają kupno biletu okresowego, muszą pojawić się w Punkcie Obsługi Podróżnego w Rzeszowie. 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju zdecydowało, że legitymacje studenckie będą ważne do 31 lipca. 

To szczególnie ważna informacja dla tych studentów, którzy na co dzień korzystają z miejskiego transportu w Rzeszowie. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, rządowe przedłużenie ważności legitymacji nie oznacza automatycznego przedłużenia ulgi na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej, na której zapisywane są bilety okresowe. 

„Studenci chcący zakupić bilet okresowy z ulgą w biletomacie lub przez stronę internetową, powinni najpierw udać się do Punktu Obsługi Podróżnego w celu przedłużenia ulgi na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. Dopiero po tym będzie można bez problemu kupić bilet w biletomacie” – wyjaśnia ZTM.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jeśli nie przedłuży się ulgi na RKM wówczas nie będzie można kupić biletu np. miesięcznego tzw. studenckiego w biletomacie i przez stronę internetową. 

Od 11 maja w Rzeszowie czynne są dwa POP-y: przy ul. Lisa-Kuli 20 i Grottgera 22 w godz. 8:00-17:30 od poniedziałku do piątku. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama