Jaromir Poprawa, student Politechniki Rzeszowskiej, zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski Freestyle Football 2018 w Korzybiu. To drugie podium na mistrzostwach Polski w jego karierze.

Mistrzostwa Polski Freestyle Football to najważniejsze zawody krajowe w tej dyscyplinie. Ich zwycięzca wygrywa miejsce na najbardziej prestiżowych światowych Finałach Red Bull Street Style, które w tym roku odbędą się w Warszawie. Udział w nich mogą wziąć jedynie mistrzowie krajów, kontynentów oraz mistrz świata.

Jaromir Poprawa, student mechaniki i budowy maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, zdobył trzecie miejsce. Choć nie zakwalifikował się do turnieju w Warszawie, to jest zadowolony ze swojego osiągnięcia.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie, bo były to najważniejsze krajowe zawody. Niestety, w ostatnim czasie nie mogłem przyłożyć się do treningu tak jak tego oczekiwałem, dlatego brązowy medal traktuję jako ogromny sukces –  mówi Jaromir Poprawa.

Dla studenta PRz freestyle football to pasja. Dobra forma wymaga regularnych, codziennych treningów. Brązowy medalista ćwiczy od ponad 9 lat. Trenuje razem ze swoim przyjacielem Konradem Dybasiem – mistrzem świata freestyle football w kategorii challenge.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jaromir Poprawa na swoim koncie ma trzy zwycięstwa, zdobył Puchar Polski w Skawinie w 2017 roku, wygrał zawody CPZ Street Contest w Lublinie w 2016 r, ale za największy sukces uznaje wygranie Mistrzostwa Polski Freestyle Football, które w 2015 roku odbyły się w Bytomiu.

– Poza tym, około 10 razy stawałem na podium zawodów krajowych, jak i międzynarodowych. Trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski było moim czwartym „pudłem” w tym roku – wymienia Jaromir Poprawa.

Na mistrzostwach Polski w Korzybiu w kategorii „challenge” zwyciężył Konrad Dybaś.