Fot. Łukasz Rusajczyk

Michał Klimczyk, student Politechniki Rzeszowskiej, opracuje strategię na rzecz rozwoju młodego pokolenia Polaków. To ambitne zadanie powierzyła mu Rada Wykonawcza Parlamentu Studentów RP.

Młodzi, zdolni, inteligentni studenci to nadzieja przyszłych pokoleń. To oni budują przyszłość, a jednym z nich jest Michał Klimczyk, student Politechniki Rzeszowskiej. To młody aktywny działacz Samorządu Studenckiego Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz, a jednocześnie specjalista Polskiej Komisji Akredytacyjnej ds. Studenckich.

Od trzech lat Michał Klimczyk reprezentuje studentów PRz na poziomie uczelnianym jak i ogólnopolskim. To właśnie jemu w czasie VI posiedzenia Rady Studentów Parlamentu Studentów RP powierzono opracowanie strategii poprawy jakości życia młodych ludzi w Polsce. Parlament Studentów RP jest niezależną organizacją, będącą oficjalnym głosem środowiska studenckiego. Zrzesza samorządy wszystkich uczelni w kraju.

„Jest dookoła nas wiele znaków, jasno wskazujących, iż to właśnie środowisko akademickie jest najlepiej rokującym inicjatorem przemian, czego nam – jako studentom, nie wolno nie zauważyć. Najwyższa więc pora, aby wziąć sprawy we własne ręce” – napisał Michał Klimczyk na swoim facebookowym profilu.

Wierzy on, że strategia, która ma opracować, będzie miała dalekowzroczny charakter i zostanie zrealizowana. „Decydując się na podjęcie kształcenia po szkołach średnich, przyjęliśmy bowiem zwiększoną odpowiedzialność za otaczającą nas rzeczywistość” – podkreśla student PRz.

IWONA RADLIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama