Zdjęcie: Materiały WSIiZ
Reklama

Vadym Melnyk, student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, okazał się najlepszym studentem zagranicznym w Polsce w tegorocznej edycji konkursu INTERSTUDENT.

Vadim Melnym został laureatem w kategorii „studia licencjackie”. W konkursie wzięli udział studenci reprezentujący kilkanaście krajów świata, z pięciu kontynentów. 

Misją konkursu organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy jest przede wszystkim promocja najlepszych zagranicznych studentów kształcących się w Polsce, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Nominowani do udziału muszą się odznaczać wybitną działalnością w lokalnym środowisku akademickim, promowaniem wielokulturowości oraz wymiernymi osiągnieciami w nauce.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu INTERSTUDENT 2017 odbyło się 27 lutego br. podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2017”, organizowanej w Krakowie w ramach programu „Study in Poland”.

Laureatem jednej z trzech kategorii , czyli „studia licencjackie”, został student pochodzący z Ukrainy Vadym Melnyk, student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Statuetkę wręczył mi Jarosław Gowin, wicepremier RP oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, a gratulacje podczas uroczystości w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, w imieniu społeczności rzeszowskiej WSIiZ złożył dr Andrzej Rozmus, prorektor rzeszowskiej uczelni ds. nauczania.

– Vadym Melnyk ma na swoim koncie wiele aktywności, które dotyczą zwłaszcza nowych technologii informatycznych i biznesu, m.in. wspólnie z Microsoft stworzył Unicorn Division – inicjatywę, która łączy influencerów ze środowiska startupowego z głównych miast Polski i wspiera najbardziej innowacyjne startupy w kraju. Vadym jest również przedsiębiorcą i współwłaścicielem takich firm jak Cervi Robotics, ServoCode, Dronhub, B Technology, a także organizatorem największego maratonu programistycznego w Polsce Wschodniej – Hackathon Rzeszów – przybliża Oksana Banias, pełnomocnik rektora ds. adaptacji studentów ze Wschodu.

W finale konkursu na najpopularniejszego studenta z zagranicy znalazło się 20 studentów, którzy pokonali na etapie eliminacji ponad 100 innych kandydatów pochodzących z pięciu kontynentów i reprezentujących kilkanaście państw m.in. Albanię, Holandię, Iran, Kanadę, Litwę, Malezję, Maroko, Ukrainę. Rzeszowska WSIiZ w gronie 20 finalistów miała aż trzech przedstawicieli, czyli najwięcej w Polsce, obok Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

– Umiejętność współpracy w środowisku międzynarodowym, jest dziś kluczowym wymaganiem pracodawców w Polsce i na świecie – podkreśla dr Andrzej Rozmus.

Fot. Materiały WSIiZ. Na zdjęciu Vadym Melnyk z prorektorem WSIiZ dr. Andrzejem Rozmusem
Fot. Materiały WSIiZ. Na zdjęciu Vadym Melnyk z prorektorem WSIiZ dr. Andrzejem Rozmusem

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.