Jan Wrona został wybrany do Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego (RGNiSW) na lata 2025–2026. To organ doradczo-opiniodawczy w systemie polskiego szkolnictwa wyższego. Wrona to jedyny studencki przedstawiciel uczelni technicznych zasiadający w tej Radzie.
Reprezentuje wszystkich studentów w Polsce
Student Politechniki Rzeszowskiej, Jan Wrona, obejmie stanowisko w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego na lata 2025–2026. Będzie teraz reprezentował całe środowisko studenckie w Polsce.
Jego wybór na tak wysokie stanowisko podkreśla znaczenie i siłę samorządności studenckiej Politechniki Rzeszowskiej w skali kraju.
Po licencjacie do RGNiSW
Jan Wrona obecnie studiuje kierunek finanse i rachunkowość na pierwszym roku studiów magisterskich. Przez ostatnie dwa lata pełnił szereg funkcji samorządowych i społecznych. Był m.in. przewodniczącym samorządu na Politechnice Rzeszowskiej oraz członkiem Rady Studentów Parlamentu Studentów RP.
Przedstawiciele środowiska studenckiego
Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego (RGNiSW) to organ doradczo-opiniodawczy w systemie polskiego szkolnictwa wyższego. Do jego głównych zadań należy analiza, opiniowanie oraz kreowanie kierunków rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego.
Objawia się to m.in. poprzez współpracę z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uczestniczeniem w pracach nad nowymi aktami prawnymi oraz formułowaniem wniosków dotyczących regulacji i strategii w obszarze szkolnictwa wyższego.
Rada skupia przedstawicieli całego środowiska akademickiego, co umożliwia rzetelną debatę i wypracowywanie rozwiązań służących całemu sektorowi nauki i szkolnictwa wyższego.

Przyszłość szkolnictwa wyższego
Obecność Jana Wrony w RGNiSW, ma zapewnić lepsze zrozumienie podkarpackich uczelni i uczelni technicznych z całego kraju.
Dodatkowo, dzięki rzeszowskiemu studentowi, głos jego rówieśników będzie szczególnie wyraźnie słyszalny w debatach dotyczących przyszłości szkolnictwa wyższego.
(oprac. MK)
Czytaj więcej:
WSPiA i Straż Graniczna łączą siły na nowym poziomie [ZDJĘCIA]
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Rzeszów: Policyjny radiowóz wjechał „na czerwonym” i uderzył w audi. Trwa śledztwo, jest nagranie [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/policja-radiowoz-wypadek-218x150.jpg)
![Wielka akcja policji i kontrterrorystów z Rzeszowa. Mnóstwo narkotyków i zatrzymania [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/narkotyki-jaslo3-1-218x150.jpg)



![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)































![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)
![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)



![Gigant nad Sanem nabiera kształtów. Zobaczcie budowę najdłuższego mostu na Podkarpaciu [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/most-stalowa-wola-san2026-218x150.jpg)
![Rzeszów: Policyjny radiowóz wjechał „na czerwonym” i uderzył w audi. Trwa śledztwo, jest nagranie [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/policja-radiowoz-wypadek-100x70.jpg)
![Wielka akcja policji i kontrterrorystów z Rzeszowa. Mnóstwo narkotyków i zatrzymania [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/narkotyki-jaslo3-1-100x70.jpg)

