Zdjęcie: materiały WSPiA

Bartłomiej Lichocki, student rzeszowskiej WSPiA, zakwalifikował się na staż w Parlamencie Europejskim. Walczyło o to ponad 400 studentów z całej Europy.  

Bartłomiej Lichocki jest jednym z pięciu studentów w Polsce i jedynym z Podkarpacia, który odbędzie pięciomiesięczny płatny staż w najliczniejszej w Parlamencie Europejskim Grupie Europejskiej Partii Ludowej, do której należy europosłanka PO Elżbieta Łuakcijewska. 

W wiosennej rekrutacji startowało ponad 400 studentów z całej Europy. Z Polski 15 osób. Na staż do PE wyjedzie pięć osób, wśród nich Bartłomiej Lichocki, który obecnie jest na drugim roku kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” w rzeszowskiej WSPiA. 

Lichockiego na staż rekomendowała wspomniana Elżbieta Łukacijewska, która regularnie zabiera młodych ludzi na brukselskie salony. Prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA, uważa, że Bartłomiej Lichocki jest doskonałym przykładem dla innych studentów. 

– Że warto się starać i korzystać z możliwości, które pojawiają się na naszej drodze. Pan Bartłomiej może być już spokojny o swoją przyszłość, a najbliższe pięć miesięcy wykorzysta najlepiej, jak będzie umieć – uważa rektor Posłuszny. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do udziału w stażach studentów namawia Elżbieta Łukacijewska. – Możliwość pracy w międzynarodowym środowisku i zapoznania się z codziennym funkcjonowaniem instytucji europejskich jest cennym doświadczeniem – mówi europosłanka PO. 

W brukselskim biurze Łukacijewskiej na stażach było już ok. 140 młodych osób z Podkarpacia. – Mamy bardzo zdolną młodzież, bez kompleksów – uważa europosłanka. Tym, którzy marzą o pracy w instytucjach UE, radzi: – Muszą wierzyć w siebie.

Zdjęcie: materiały WSPiA

(ram)

redakcja@zeszow-news.pl

Reklama