Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Anna Syvokobylska, studentka WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, wywalczyła szansę na start w Arnold Classic XPC World 2019. To najbardziej znane i prestiżowe zawody kulturystyczne na świecie.

Anna Syvokobylska studiuje “administrację” na WSPiA, jest na trzecim roku studiów. Oprócz tego, może się pochwalić tytułem Mistrzyni Świata w trójboju siłowym z 2017 roku. Anna Syvokobylska w 2018 roku startowała w różnych zawodach kulturystycznych aż 15 razy, z których przywiozła wiele złotych i srebrnych medali.

Najważniejsze zawody, w których uczestniczyła studentka WSPiA, odbyły się pod koniec ubiegłego roku. Był to International Polish Cup Powerlifting & Bench Press & Deadlift & Squat, czyli oficjalne Europejskie Eliminacje do Arnold Classic XPC World 2019 w Trójboju Siłowym.

– Spełniły się moje największe sportowe marzenie. Udało mi się podnieść 200 kg w przysiadzie ze sztangą, 90 kg w wyciskaniu leżąc i 175 kg w martwym ciągu – mówi Anna Syvokobylska. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

Dzięki tym wynikom otworzyła się przede nią szansa na udział w zawodach z najwyższej światowej półki, czyli Arnold Classic XPC World 2019. To najbardziej znane, prestiżowe i wymarzone zawody dla każdego sportowca. Organizowane są przez Arnolda Schwarzeneggera. 

Przez ostatni rok Anna Syvokobylska znacznie podniosła swoją formę. Jej najlepsze tegoroczne wyniki to 200 kg podniesione w przysiadzie ze sztangą (65 kg więcej niż w poprzednim sezonie), 90 kg w wyciskaniu leżąc (30 kg więcej) i 175 kg w martwym ciągu (60 kg więcej). Całkowity wynik to aż 465 kg, czyli o 155 kg więcej niż w poprzednim sezonie.

Anna Syvokobylska sportem zajmuje się od wielu lat. Oprócz trójboju siłowego trenowała kick boxing, pływanie oraz zajmowała się kulturystyką. Studia łączy z pracą w siłowni CityFit w rzeszowskiej Plazie, gdzie zajmuje się przygotowywaniem przyszłych zawodników trójboju oraz pracą trenera osobistego.

Trójbój siłowy

To dyscyplina należąca do sportów siłowych. Zawodnik musi wykonać trzy zadania: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. Trójbój siłowy nie jest sportem olimpijskim. Dyscyplina powstała w latach 50. Pierwsze mistrzostwa świata w trójboju odbyły się w 1963 roku, a pierwsze mistrzostwa Europy w 1978 roku.

(ak)

Zdjęcie: Materiały prasowe

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: