Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Kinga Szmigiel

Maria Krasowska i Kinga Szmigiel, studentki zarządzania na Politechnice Rzeszowskiej, zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu „Inwestycja w Przyszłość” organizowanego przez PZU.

Celem konkursu jest wyróżnienie ambitnych studentów, którzy mają na swoim koncie ciekawe projekty i potrafią je zaprezentować. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodych naukowców, wzięło w nim udział 106 studentów z całej Polski. Spośród wszystkich uczestników 12 osób zostało nagrodzonych stypendium rozwojowym w wysokości 5 tys. zł.

– W tym roku dwie studentki z Politechniki Rzeszowskiej zostało laureatkami. Żadna inna uczelnia nie ma aż dwóch laureatek – podkreśla Anna Worosz, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej.

Jedną z nich jest 23-letnia Kinga Szmigiel, studentka piątego roku studiów magisterskich na kierunku zarządzanie ze specjalnością „zarządzanie zespołem projektowym”. Kinga została wybrana w głosowaniu internautów, uzyskując na swoim koncie 3211 głosów.

Kinga bierze czynny udział w wielu konferencjach naukowych, a także pisze i publikuje artykuły, które ukazują się w różnych czasopismach, m.in. w kwartalniku „Modern Management Review”. Wygrała również konkurs na najlepszą pracę licencjacką na kierunku zarządzanie. Kinga jest pasjonatką podróży, uwielbia poznawać kultury innych krajów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Drugą laureatką jest 19-letnia Maria Krasowska, która studiuje zarządzanie. Poza studiami pisze powieści dla dzieci i młodzieży, prowadzi trzy kanały w serwisie YouTube, gdzie ogląda ją 80 tys. osób. Ponadto pracuje jako instruktorka tańca i gimnastyki, a także recenzuje książki. 19-latka pasjonuje się biznesem, zdrowym stylem życia, tańcem. Uwielbia czytać i rozwijać się.

Obie studentki należą do studenckiego Koła Naukowego EKObiznes. Wręczenie nagród odbędzie się jeszcze w lutym na uroczystej gali w Warszawie.

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Maria Krasowska
Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Maria Krasowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama