Zdjęcie: Pixabay

Rzeszowscy studenci, którzy chcieliby wyjechać za granicę na studia i praktyki, mają szanse o szczegółach dowiedzieć się w najbliższy czwartek (16 marca). Na terenie Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się „Erasmus Day”.

„Erasmus Day” organizuje Dział Współpracy Międzynarodowej wraz ze studentami przebywającymi na PRz w ramach programu Erasmus+. O godz. 17:00 w budynku V przy al. Powstańców Warszawy 12  w sali V2 odbędzie się spotkanie organizacyjne z kandydatami na wyjazdy z programu Erasmus+. W holu natomiast będą rozlokowane stoiska przygotowane przez „Erasmusów”.

Jak poinformowała Anna Worosz, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej, celem „Erasmus Day” jest promocja programu Erasmus+ oraz zachęcenie polskich studentów do wyjazdów za granicę na studia i praktykę.

– Na uczestników czekają liczne atrakcje, a największą z nich będzie możliwość odwiedzenia stoisk przygotowanych przez studentów z zagranicy. Studenci z Brazylii, Cypru, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Ukrainy oraz Włoch przygotowują niezwykle barwne stoiska, na których będą prezentowali swoje kraje, rodzime uczelnie, kulturę, i zwyczaje. Będzie bardzo kolorowo, ciekawie i smacznie – zapowiada Anna Worosz.

Każda grupa przygotowuje bowiem degustację regionalnych przysmaków.  Udział w „Erasmus Day” jest bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama