Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Od najbliższego roku akademickiego na Uniwersytecie Rzeszowskim zostanie uruchomiony nowy kierunek studiów – studia miejskie. 

Jak twierdzi Joanna Wilk z Uniwersytetu Rzeszowskiego, za rosnącą liczba mieszkańców miast na całym świecie, z roku na rok rośnie też zapotrzebowanie na dobrze wykształconych specjalistów administracji publicznej i zarządzania zasobami miast. 

Miasta mają się stawać dobrymi miejscami do życia. – To najważniejsze zadanie, do którego będziemy potrzebować również kadr. Potrzebować będziemy ludzi, którzy będą mieli ku temu odpowiednie kompetencje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Studia miejskie to nowy kierunek studiów (II stopnia), który rusza od najbliższego roku akademickiego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Program konsultowali pracownicy naukowi, praktycy, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz ruchów miejskich.

Program studiów stworzony na bazie doświadczeń ośrodków zagranicznych kształcących w zakresie „urban studies”. 

Limit miejsc na studia miejskie wynosi: 50 na studia stacjonarne i 50 na studia niestacjonarne. Elektroniczna rekrutacja na ten kierunek trwa do 20 lipca. Druga tura rekrutacji rozpocznie się 8 sierpnia. 

Studia miejskie mają przygotować absolwentów do pracy w instytucjach publicznych, podmiotach administracji samorządowej i rządowej, a także organizacjach pozarządowych oraz podmiotach wsparcia/otoczenia biznesu, obsługi inwestorów, turystów.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama