Zdjęcie: Uniwersytet Rzeszowski

Trzy semestry, w sumie 400 godzin zajęć, a w ich ramach wszystko, co potrzebne do nauki języka polskiego. Uniwersytet Rzeszowski uruchomił studia podyplomowe dla nauczycieli polonijnych. 

To są studia dla nauczycieli, którzy już pracują w szkołach za granicą i uczą języka polskiego oraz tych, którzy chcieliby prowadzić takie lekcje. Potrzebują zdobyć uprawnienia do nauki tego przedmiotu lub dodatkowe kwalifikacje. 

 – Pierwsza edycja studiów podyplomowych o takim profilu wynika ze wzrostu zainteresowania nauką języka polskiego i umożliwia nauczycielom awans zawodowy – mówi Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Studia podyplomowe w zakresie nauczania języka polskiego trwają 3 semestry. W sobotę, 9 kwietnia, odbyły się pierwsze zajęcia. W programie studiów jest 310 godzin wykładów i ćwiczeń oraz 90 godzin praktyk. Po ich zakończeniu, nauczyciele mają kwalifikacje do nauczania języka polskiego jako drugiego przedmiotu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na studia zapisało się 25 osób. Są to Polonusi m.in. z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Kanady, Chile czy Ukrainy. Nie muszą przyjeżdżać do Rzeszowa, bo zajęcia odbywają się w formie zdalnej.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama