Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Maluchy do żłobka, a rodzice do pracy – taka kolej rzeczy nastąpi w 84 rzeszowskich rodzinach. Rzeszów szykuje nowe miejsca w publicznych żłobkach.

Miasto Rzeszów realizuje program „Maluch do żłobka, rodzic do pracy”. Na ten cel otrzymał ponad 3,2 mln zł z puli podkarpackiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

To oznacza, że 84 rodziców – 80 matek i 4 ojców – będzie mogło podtrzymać swoją aktywność zawodową lub rozpocząć nową pracę. Oznacza to, że z programu będą mogły skorzystać 74 osoby, którym w okresie opieki nad dziećmi kończy się umowa o pracę lub są zatrudnione na czas określony.

Natomiast pozostałych 10 osób to bezrobotni lub bierni zawodowo, którzy dotychczas pozostawali poza rynkiem pracy, bo opiekowali się dziećmi.

Nowe miejsca powstaną w żłobkach przy ul. Pięknej, ul. Rataja 6a, ul. Podwisłocze 20b, ul. Starzyńskiego 19 i Krzyżanowskiego 22 – w każdej z tych placówek będzie 10 dodatkowych miejsc, przy ul. Zielonej 7 i bł. Karoliny – po 15, a w żłobku przy ul. Pułaskiego 3b – 4.

Żłobki zostaną wyposażone w odpowiedni sprzęt, który pozwoli optymalnie dopasować warunki do potrzeb najmłodszych, artykuły higieniczne m.in. pampersy, posypki, oliwki i materiały dydaktyczne dla maluchów. Pozyskane dofinansowanie zostanie przeznaczone również na wynagrodzenie dla dodatkowego personelu, które będzie zajmował się nowo przyjętymi dziećmi.

Nowe miejsca w żłobkach mają powstać do 2020 roku. Obecnie w Rzeszowie jest dziewięć miejskich żłobków, które codziennie mogą przyjąć 1175 maluchów. W trakcie budowy są dwa kolejne żłobki – na osiedlach Budziwój i Przybyszówka. Obie placówki mają przyjąć po 120 dzieci. Miasto chce, aby nowe placówki powstały do 2019 roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. No 15 dzieci dodatkowo na Blogoslawionej Karoliny to chyba jakiś żart. Już teraz grupy liczą po 43 dzieci! Człowiek czekał dwa lata żeby się tam dostać a tu nagle robią się dodatkowe miejsca dla wybranych! Brawo.

  2. Ciekawe. Dla dzieci, które miały w żłobku na Starzyńskiego złożone dokumenty 1.5 roku temu miejsce się nie znalazło a tutaj nagle nowe miejsca ale tylko dla wybranych. I teraz efekt będzie taki że trzeba będzie z pracy zrezygnować. Brawo ratusz.

  3. Przepraszam, a gdzie na Przybyszówce ten żłobek powstaje? Bo na razie to trawa się tam zieleni, a do końca roku to ma być dopiero wybrany wykonawca. Nie piszcie głupot jak nie wiecie.

  4. Niedobry PiS – wygania do pracy w 84 rodzinach. Jak ruszał program 500+ też był niedobry – odciągał od pracy. Co za czasy

Comments are closed.