Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Ruszył nabór wniosków o stypendia marszałka podkarpackiego dla studentów pierwszego roku studiujących na Podkarpaciu.

– Wnioski można składać do 27 października. Na najlepszych czeka jednorazowe wsparcie w wysokości 3 tys. złotych – poinformowała Monika Konopka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. 

Od poniedziałku (16 października) studenci uczelni mogą składać wnioski o przyznanie stypendium na rok akademicki 2023/2024. W puli jest 100 stypendiów, a ci, którzy je zdobędą, otrzymają do końca br. jednorazowe wsparcie w wysokości 3000 zł.

O stypendia mogą ubiegać się studenci pierwszego roku studiów, którzy podejmują je po raz pierwszy. Muszą studiować w publicznej lub niepublicznej uczelni na Podkarpaciu – studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia lub jednolite studia magisterskie. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kolejnym warunkiem uzyskania stypendium jest uzyskanie co najmniej 75 procent punktów z egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka – zdanego na poziomie rozszerzonym.

Wniosek należy wypełnić elektronicznie na stronie: cu.podkarpackie.pl, a następnie złożyć w wersji papierowej wraz z załącznikami, które określono w ogłoszeniu o naborze wniosków. Dodatkowe informacje o stypendiach znajdziecie na stronie: podkarpackie.pl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama