W tym roku w ramach programu „Primus inter pares” stypendia trafiły do aż 2172 najlepszych uczniów z Rzeszowa. Miasto przekazało na nie 3,6 mln zł.
Za wysokie wyniki w nauce
Miejski program stypendialny jest szansą na uhonorowanie sukcesów młodych ludzi, którzy mają wysokie wyniki w nauce, wyniki egzaminów oraz mogą poszczycić się osiągnięciami w wielu dziedzinach nauki i sztuki.
Podczas Gali Miejskiej Programu Stypendialnego Miasta Rzeszowa, która odbyła się w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie, sukcesy świętowali nagrodzeni uczniowie, ich rodziny oraz nauczyciele.
Młodzież mamy zdolną
Gospodarzem wydarzenia był prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, a wśród gości znalazły się m.in. wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul oraz członek zarządu województwa Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
– Udowadniają sobie i innym, że można osiągnąć jeszcze więcej. Ich sukcesy z pewnością nie przestaną napawać dumą rodziców, nauczycieli, wychowawców – mówi o rzeszowskie młodzieży Konrad Fiołek, prezydent Rzeszowa.
– Ja również jestem dumny, że mamy w Rzeszowie wspaniałą, zdolną młodzież, która nie boi się ciężkiej pracy – dodawał.
Zdjęcia: Grzegorz Bukala/UM Rzeszow oraz Sebastian Stankiewicz/Biuro prasowe UMWP
Przyznawane w kilku kategoriach
Program „Primus inter pares”, finansowany z budżetu miasta Rzeszowa, jest skierowany do młodzieży osiągającej wybitne sukcesy edukacyjne.
Stypendia przyznawane są przez prezydenta Rzeszowa i obejmują sześć kategorii:
- za wysokie wyniki na egzaminie ósmoklasisty oraz maturze,
- w kategorii Zawodowiec – dla uczniów szkół branżowych,
- Mistrz – za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach,
- Młody inżynier – dla pasjonatów nauk ścisłych i technicznych,
- Artysta – dla utalentowanych młodych twórców,
- Zdolny uczeń – za wyjątkowe wyniki w nauce.
Stypendia otrzymało w sumie 2172 najzdolniejszych uczniów i absolwentów rzeszowskich szkół, w tym 268 osób otrzymało dwa lub więcej stypendiów.
(oprac. MU/red)
Czytaj więcej:
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.







![Mitsubishi „ścięło” betonowy słup. Potężna kolizja na drodze powiatowej [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/autem-w-slup-02-e1774642416176-218x150.jpg)
![Nocny pożar strawił drewniany dom. Na miejscu ponad 40 strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-czudec1-218x150.jpg)
![Spłonęła galeria sztuki pod Rzeszowem. W sobotę miało się tam odbyć ostatnie spotkanie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-tyczyn-galeria-kmpsprzeszow-218x150.jpg)
![Miłość, która ratuje świat. Wesołego Alleluja – mówi europoseł Bogdan Rzońca na Wielkanoc 2026 [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/Zyczenia-video-Bogdan-Rzonca-Wielkanoc-2026-218x150.jpg)





![Budowa S19 na Podkarpaciu zagrożona? Wykonawca zerwał kontrakt, GDDKiA zapowiada kroki prawne [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/s19-domaradz-iskrzynia-krosno-gddkia-218x150.jpg)

![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)











![Łazik marsjański z Rzeszowa podbija świat. Wielkie sukcesy studentów Politechniki Rzeszowskiej [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/lazik-marsjanski-legendary-rover2026-218x150.jpg)


![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)




![Wielki Piątek w Rzeszowie. Tłumy wiernych na Drodze Krzyżowej w Parku Papieskim [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/droga-krzyzowa-park-papieski2026-rzeszow-2-218x150.jpg)
![W Rzeszowie ceny benzyny i diesla niższe od limitów ministerstwa. Liderzy niskiej ceny [RANKING] cena benzyna rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/stacja-paliw-ceny-1-218x150.jpg)




