Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Od 1000 do 3500 zł wynoszą jednorazowe stypendia dla najzdolniejszych uczniów z Rzeszowa. Aby je dostać, trzeba złożyć wniosek. Nabór rusza 1 czerwca. 

O stypendia z miejskiego programu „Primus inter pares” (łac. „Pierwszy wśród równych sobie”) mogą się starać uczniowie w zależności od zdobytych wyników w nauce, egzaminów, osiągnięć, jak również typu szkoły. 

Dla uczniów przeznaczone są stypendialne programy: „Primus”, „Zawodowiec”, „Mistrz”, „Młody inżynier”, „Artysta” i „Zdolny uczeń”. Stypendium wypłacane jest raz – od 1000 do 3500 zł w zależności od rodzaju stypendium oraz poziomu i typu szkoły.

Wniosek o stypendium od ub. r. może złożyć uczeń pełnoletni, albo rodzic (opiekun prawny) takiego ucznia. Wniosek trzeba złożyć elektronicznie. System ułatwia przyszłym stypendystom składanie i bieżące monitorowanie etapów rozpatrywania wniosku.

Stypendium przyznaje prezydent Rzeszowa. Pieniądze trafiają na konto pełnoletniego ucznia lub rodzica (opiekuna prawnego) ucznia niepełnoletniego. Wnioski za rok szkolny 2023/2024 można składać od 1 czerwca do 30 września na stronie: rzeszow.estypendia.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama