22 tys. zł udało się zebrać z aukcji obrazów na rzecz chorej na raka Justyny Błachut-Myśliwiec z Rzeszowa. Najwyżej wylicytowana praca to ikona Romana Błachuta.

[Not a valid template]

 

Internetową aukcję zorganizowała Urszula Chrobak, fotoreporterka Rzeszów News i malarka należąca do Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 11 listopada do 19 listopada można było licytować dzieła członków ZPAP oraz studentów i absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także prace osób niezrzeszonych. Pod młotek poszło 58 prac autorstwa 47 artystów.

Wielkie podziękowania

Największe zainteresowanie licytacją było tuż przed zakończeniem. Wtedy ceny były podbijane w zawrotnym tempie. Dzięki nagłośnieniu aukcji przez Rzeszów News i towarzyszącemu jej wernisażowi, w sumie zebrano ponad 22 tys. zł.

Zabawa w przebijaniu cen, ulubiony obraz znanego artysty lub plastyka z potencjałem twórczym, ale przede wszystkim szczytny cel, to przyciągało do udziału w pomyśle Urszuli Chrobak.

Cena wywoławcza każdej pracy wynosiła 100 zł. Przykładowo pracę Marka Haba udało się sprzedać za 700 zł, za 705 zł obraz Joanny Szostak, a „Między porami dnia” Jakuba Bukowskiego za tysiąc złotych. Najwyższą kwotę (4450 zł) udało się wylicytować za ikonę Romana Błachuta.

– Jestem miło zaskoczona zaangażowaniem i wynikiem. Gratulacje dla tych, którym udało się zdobyć wybrane dzieła sztuki w tak szczytnym celu. Wielkie podziękowania dla artystów, którzy oddali swoje prace i serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom aukcji na rzecz Justyny – mówi Urszula Chrobak.

Rodzina Justyna szuka pomocy

Pieniądze z aukcji obrazów zostaną w całości przekazane na konto 33-letniej Justyny Błachut-Myśliwiec z Rzeszowa, która choruje na raka. Justyna jest mamą dwójki dzieci. Walczy z guzem, który tym razem zaatakował jej płuco. Guz ma już 11 cm i ciągle rośnie, operacja jest niemożliwa. Niestety, chemioterapia i radioterapia w tym stadium rozwoju nowotworu może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Rodzina Justyny szuka pomocy w ośrodkach medycyny niekonwencjonalnej. Jednak leczenie jest bardzo kosztowne. Dzięki hojności internautów udało się zebrać pieniądze na pierwsze dwa etapy leczenia w ośrodku specjalizującym się w naturalnych metodach leczenia nowotworów w Piwnicznej Zdroju. Potrzeba było około 63 tys. zł.

Jak odebrać wylicytować pracę?

8 listopada w rzeszowskiej kawiarni „Powoli Cafe” odbyła się akcja „Wypij kawę dla Justyny”. Pieniądze z każdej sprzedanej filiżanki kawy także zostaną przekazane na konto Justyny. Wtedy udało się zebrać ponad 3,5 tys. zł.

Osoby, które wylicytowały obrazy, pieniądze muszą przelać na konto Justyny: MBank 23 1140 2004 0000 3702 7591 5136. W tytule przelewu należy napisać „Na leczenie” oraz autora pracy. Z dowodem wpłaty można się zgłosić do „Powoli cafe”, gdzie będzie można odebrać pracę.

Jeżeli licytację wygrała osoba, która mieszka za granicą lub z jakiś innych przyczyn nie może odebrać pracy osobiście, może liczyć na wysyłkę. Szczegóły należy ustalić z organizatorką aukcji. Kontakt z Urszulą Chrobak: foto.urszula.chrobak@gmail.com

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama