Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Teatr Maska znalazł się w gronie laureatów 27. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak Dzisiaj”. 

27. Festiwal „Korczak Dzisiaj”, jeden z największych i najbardziej prestiżowych festiwali teatralnych dla dzieci i młodzieży w Europie, zakończył się 28 października w Warszawie. Hasłem przewodnim festiwalu w tym roku była „Rodzinność”.

Za najlepszy spektakl uznano „Głośniej się nie da?” w reżyserii Michała Buszewicza z Wrocławskiego Teatru Lalek. Na festiwalu prezentował się także rzeszowski Teatr „Maska” ze spektaklem „Włosy mamy” w reżyserii Tomasza Maśląkowskiego.

„Włosy mamy” otrzymały wyróżnienie jury młodych w składzie: Hania Gołoś, Ewa Kaszyńska, Łucja Lenart, Jan Napiontek, Ewa Winiarska i Tymon Voss. Nagrodę Machulskich przyznało spektaklowi „InstynkTY” Alicji Morawskiej-Rubczak z Teatru Polskiego Tańca.

„Włosy mamy” pokazują głęboki smutek rodzica widziany oczami dziecka. Inspiracją do stworzenia spektaklu stała się bestsellerowa książka „Włosy mamy” norweskiej pisarki Gro Dahle. Premiera spektaklu odbyła się 15 kwietnia br. w „Masce”. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Mamy nadzieję, że spektakl okaże się dobrym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi o różnych emocjach, tych miłych i tych trudnych, bo towarzyszą nam każdego dnia i warto się z nimi oswoić – mówił przed premierą Tomasz Maśląkowski.

– To przedstawienie jest jak pełen słońca balsam – poleca Anna Kulpa z rzeszowskiej „Maski”. „Włosy mamy” trwają 55 minut, są dla dzieci w wieku 5+. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama