Złotym medalem została wyróżniona grupa naukowców Uniwersytetu Rzeszowskiego za opracowanie metody degradacji pestycydów w glebie i innych materiałach sypkich z użyciem reaktora fluidalnego zasilanego ozonem. Nagrody wręczono podczas 65. Międzynarodowych Targów „Pomysły-Wynalazki-Nowe Produkty” IENA w Norymberdze.

Nagrodzone rozwiązanie zostało opracowane pod kierunkiem dr. inż. Macieja Balawejdra w  Katedrze Chemii i Toksykologii Żywności Wydziału Biologiczno-Rolniczego z udziałem dra inż. Radosława Józefczyka, mgr Piotra Antosa,  prof. Wojciecha Piątkowskiego.

W ramach trwających cztery dni targów swoje wynalazki i nowe technologie zaprezentowali wystawcy z 32 krajów świata. Na polskim stoisku zaprezentowano 24 rozwiązania, opracowane w instytutach badawczych, na wyższych uczelniach i innowacyjnych przedsiębiorstwach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Targi „IENA” są jednymi z najstarszych i największych światowych wydarzeń tego typu. – Przez 65 lat Norymberga stała się ważnym ośrodkiem społeczności naukowców i wynalazców, skupiając w jednym miejscu specjalistów branżowych z całego świata, dlatego nagrodzenie wynalazku powstałego w całości na Uniwersytecie Rzeszowskim jest wielkim osiągnięciem – podkreśla Grzegorz Kolasiński, rzecznik prasowy UR.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama