Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Starszy sierżant Jakub Burghardt z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zdobył „nóż komandosa” podczas XXIII edycji biegu o to trofeum. 

W zawodach w Lublińcu, mających rangę Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Crossie, które odbyły się 5 października br., wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy, m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej, Służby Ochrony Kolei. W sumie 68 drużyn.

– Zawody są bardzo ciężką i wymagającą próbą. Wytyczoną w pięknych lublinieckich lasach. Trasa po raz pierwszy w historii dla kobiet została wydłużona i podobnie jak dla mężczyzn miała dystans 10 km. Prowadziła leśnymi duktami z wieloma podbiegami, piaszczystymi odcinkami – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Główna trudność tego biegu polega na tym, że pokonywany jest on w umundurowaniu ćwiczebnym i wysokich butach taktycznych. W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach Mistrzostw, bezkonkurencyjni okazali się policyjni biegacze wchodzący w skład reprezentacji polskiej policji, którzy wygrali obie klasyfikacje indywidualne, a także klasyfikację drużynową kobiet.

Zdjęcie: Policja.pl

W kategorii mężczyzn najlepszy był zawodnik reprezentacji polskiej policji st. sierż. Jakub Burghard, który zdobył tytuł Mistrza Polski. Jakub Burghardt w policji pracuje od 2013 roku. Na co dzień służbę pełni w Wydziale Konwojowym KWP w Rzeszowie. – Jakub to policjant z prawdziwym sportowym zacięciem. Od zawsze pasjonował się sportem, a swoją przygodę z bieganiem rozpoczął jeszcze szkole podstawowej –  przypomina KWP.

Jakub Burghard jest wielokrotnym mistrzem Polski. Przez wiele lat był reprezentantem kadry Polski w lekkiej atletyce, wielokrotnie reprezentował nasz kraj na różnych zawodach, często międzynarodowych. Startował w wielu biegach ulicznych, wygrywając największe. Swoją sportową karierę kontynuuje w reprezentacji lekkoatletycznej Komendanta Głównego Policji.

Zdjęcie: Policja.pl

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: