Sukces żołnierzy z podkarpackiej brygady na III edycji Biegu „Terytorialsa”

Żołnierze z Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nie schodzą z podium. W biegu głównym na dystansie 17 km III edycji biegu przełajowego „Terytorialsa” wśród 13 drużyn zwyciężyli, nie dając szans swoim przeciwnikom. 

 

Za nami III edycja przełajowego biegu „Terytorialsa” – imprezy biegowej dla miłośników munduru, przyrody i biegania. 28 września br. na polanie Opaleń na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego odbył się rodzinny piknik biegowy o puchar dowódcy WOT.

Wśród drużyn wystawionych przez WOT w klasyfikacji zespołowej w biegu głównym, na dystansie 17 km, wygrał zespół 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego, drugie miejsce zajęła 5. Mazowiecka Brygada OT, a trzecie 4. Warmińsko-Mazurska.

Bieg „Terytorialsa” już na stałe wpisał się w kalendarz wrześniowych imprez sportowych. Jego organizatorami są Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej i Klub Biegacza „Meta” Lubliniec. W poprzednich edycjach biegu łącznie wzięło udział blisko 500 osób.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W tym roku biegacze ponownie mieli do pokonania dwa dystanse: 17 i 8,5 km. Nie zapomniano również o najmłodszych. Zaplanowane zostały dla nich specjalne, dodatkowe odcinki od 100 m do 1,5 km – odpowiednio do wieku dziecka.  

Zawody zakończyły się złożeniem wiązanki pod obeliskiem na polanie Opaleń, który upamiętnia polskich żołnierzy, którzy w tych rejonach podczas II wojny światowej walczyli w ramach Grupy „Kampinos”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama