Basia Olearka, rzeszowska projektantka, w najbliższą sobotę (4 lipca) zaprezentuje swoją nową kolekcję „Summer Snow”.

Najnowsze, letnie propozycje Basia Olearka zaprezentuje po raz pierwszy w Klubie „Piekiełko” na 4. poziomie Hotelu Rzeszów o godz. 20:00. Projektantka zapewnia, że jak zwykle zaprezentuje stroje niebanalne, bardzo kobiece i seksowne. Cały pokaz ma być spójną ucztą artystyczną, w której piękne, niecodzienne stroje zaprezentowane zostaną na uroczych modelkach z towarzyszeniem intrygującej muzyki i świateł.

O muzykę do premierowego pokazu projektantki zadba DJ Piekiełka Marcin RAMZES Opałka.

Basia Olearka mieszka i tworzy w Rzeszowie. Działalność rozpoczęła w lipcu 2009 r. Początkowo projektowała głównie na zlecenia firm i klientów indywidualnych. W maju br. stworzyła swoją własną basic’ową linię odzieży Olearka Wear, którą konsekwentnie rozwija.

Język geometrii językiem mody

W kwietniu ub. r. rzeszowska projektantka po raz pierwszy zaprezentowała się szerokiej publiczności jako twórczyni kolekcji autorskiej „Geometria”. Powstała z fascynacji bryłami geometrycznymi, ich przenikaniem się oraz nieskończoną możliwością ich modyfikacji.

– To próba przełożenia języka geometrii na język mody. Całość kolekcji uszyta została z tkanin i dzianin wykonanych z surowców wtórnych – wyjaśnia Basia Olearka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Premierowy pokaz odbył się w Rzeszowie w ramach imprezy „Family Art” na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Basia wraz z „Geometrią” zaproszona została do udziału w letnim Wrocław Fashion Meeting 2014, jako gość specjalny. Spotkała się tam z bardzo ciepłym przyjęciem. W Radomiu kolekcja zajęła III miejsce w konkursie Radom Fashion Show, prezentowana była także w półfinale kieleckiego OFF Fashion.

Nowe życie

Kolejną kolekcją autorską Basi Olearki jest „The bright side of life”, w której projektantka prezentuje własną definicję lepszej, radośniejszej, po prostu jaśniejszej strony życia. „The bright side of life” to wieczorowe propozycje, w których delikatne koronki i szyfony połączone zostały z naturalną skórą.

– Kolekcja jest niezwykle kobieca i pełna seksapilu, choć pojęcie elegancji zostało w niektórych sylwetkach kolekcji wzięte w swoisty nawias. Wiele elementów poszczególnych sylwetek wykonanych zostało ze szlachetnych tkanin znalezionych w babcinych kufrach – tłumaczy Basia.

Projektantka tchnęła w nie nowe życie, nadała inne przeznaczenie i kształt. Kolekcja „The bright side of life” miała swoją premierę podczas zimowego Wrocław Fashion Meeting 2015, następnie bardzo tłumnie i ciepło przyjęta została podczas pokazu w Rzeszowie, w Instytucie Kulturalnym im. Chune Goldberga.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama