Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Blisko setka superszybkich i superluksusowych samochodów zjedzie w najbliższą sobotę (13 sierpnia) na parking przy rzeszowskiej hali Podpromie. 

Super Car Weekend organizuje rzeszowski salon samochodowy Global Motors. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. – Dla tysięcy kierowców samochód to nie tylko środek transportu czy narzędzie pracy, a coś szczególnego, wyjątkowego. Coś, co można obdarzyć uczuciami. Coś, co generuje emocje, również takie jak empatia i wrażliwość społeczna – mówi Adam Motyczyński, współwłaściciel Global Motors.

Samochody za milion złotych 

W sobotę na Podpromiu zaparkują m.in. limitowane edycje Ferrari, wyścigowe Lamborghini, torowe wersje topowych modeli Porsche, opancerzony Maybach z szybami o grubości 7 cm, samochody do driftu i auta rajdowe, supersportowe serie BMW M, Mercedes AMG czy Audi S/RS (w tym youngtimery), amerykańskie Muscle Cary, super zwinne i japońskie JDM-y (m.in. Nissan GTR), stylowe i luksusowe limuzyny z Włoch czy Wielkiej Brytanii…

Część samochodów została zakwalifikowana do imprezy w ramach otwartego naboru aut. Jury Global Motors wyłoni najciekawsze projekty, a ich właścicieli uhonorują nagrodami.  Gospodarze imprezy przewidują, że weźmie w niej udział blisko 100 super samochodów.

– Często odwiedzają nas pasjonaci motoryzacji, dzieci z rodzicami, młodzież i dorośli, by z bliska zobaczyć, dotknąć i posłuchać jak brzmią superluksusowe i unikalne auta za kilkaset tysięcy, a nawet miliony złotych – tłumaczy Marcin Kusiak, drugi ze współwłaścicieli Global Motors.

Charytatywne akcje 

Podczas Super Car Weekend odbędzie się także zbiórka charytatywna dla 7-miesięcznej Poli Matuszek z Białoboków k. Przeworska. Zdiagnozowano u niej rdzeniowy zanik mięśni SMA, która nieleczona może doprowadzić do upośledzenia większości czynności życiowych. Potrzebne są pieniądze na leczenie dziecka. Zbiórka trwa też w internecie

Global Motors przeprowadzi też zbiórkę darów dla podkarpackich placówek dla dzieci działających na Podkarpaciu. – Zebrane dary – chemię gospodarczą, kosmetyki, ubrania czy akcesoria szkolne – przekażemy tuż po imprezie do wybranych placówek opiekuńczych dla dzieci i młodzieży na terenie naszego województwa – mówi Adam Motyczyński. 

Zabawa dla całych rodzin

W miasteczku Super Car Weekend zaparkują food trucki, powstaną strefy grilla i food. W menu m.in. burgery i zapiekanki, frytki, kiełbaski, szaszłyki, szarpana wieprzowina czy lody włoskie. Dla chętnych, przedstawiciele salonu Grilloholicy przybliżą tajniki grillowania. O fryzury i brody odwiedzających zadbają barbierzy studia Boske Barber Rzeszów.

Dla dzieci organizatorzy przygotują mini miasteczko z dmuchańcami, kulkami, placem zabaw i lokomotywą. Super Car Weekend rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 22:00. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama