Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Praca nad właściwą emisją głosu, koncerty z gwiazdami, nagrania i wyjazdy, a przy tym dużo radości, uśmiechu w towarzystwie rówieśników – to wszystko czeka na utalentowane dzieci i młodzież w zespole w Rzeszowie prowadzonym przez Justynę Szela-Adamską. Przesłuchania już trwają.

Można się także zgłaszać indywidualnie. Sweet Voices to projekt wyjątkowy, inny niż znane nam do tej pory zespoły chóralne. Program zespołu w dużej mierze stanowić będą aranżacje rozrywkowe, ale także utwory ludowe i klasyczne. Będą też zabawy i ćwiczenia wokalne, rytmiczne i słuchowe. To szansa na rozwój umiejętności tych, którzy już rozpoczęli przygodę ze śpiewaniem i doskonałe miejsce dla stawiających pierwsze wokalne kroki.

Od początku działalności powstaną cztery grupy wiekowe: Sweet Voices MINI – dla dzieci 4-6 lat, Sweet Voices Joy oraz Sweet Voices Fun – dla uczniów szkół podstawowych oraz zespół młodzieżowy Sweet Voices Fusion dla osób 13-21 lat.

– Siłą zespołu w dłuższej perspektywie jest możliwość kontynuacji pracy w odpowiednim dla wieku i umiejętności zespole. Tutaj dobra zabawa i możliwość wyrażenia się poprzez ruch pozwoli nam jeszcze lepiej zrozumieć się z dziećmi i młodzieżą, a także będzie pomocne podczas pracy nad głosem – mówi Justyna Szela-Adamska, która obecnie prowadzi Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej.

W niedalekiej przyszłości zaplanowane są już koncerty każdej z grup, ale też wspólne międzypokoleniowe wydarzenia artystyczne. Końcem roku powstaną pierwsze nagrania, a także koncerty ze znanymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Organizatorem zespołu jest Stowarzyszenie Pro Regione, które w tamtym roku zorganizowało PGE Rzeszów Art Festival. Uczestnicy warsztatów wokalnych wystąpili wówczas u boku Natalii Kukulskiej, zyskując przy tym niebagatelne doświadczenie.

– Chcemy, by był to zespół rozpoznawalny na arenie ogólnopolskiej, podobnie jak stało się to z Chórem Akademickim Politechniki Rzeszowskiej, który dziś należy do czołówki polskiej chóralistyki. Pomysł utworzenia Sweet Voices zrodził się już jakiś czas temu, a końcem ubiegłego roku został przedstawiony w Narodowym Forum Muzyki, które objęło zespół swoim patronatem w ramach programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska – mówi Justyna Szela-Adamska.

– Zespołu nie można zbudować w kilka chwil, to długofalowe, ale też niezwykle pasjonujące i inspirujące wyzwanie. Praca u podstaw prawidłowego śpiewu, wyzwolenie naturalnego piękna głosu każdego dziecka to klucz do każdego sukcesu i mój osobisty cel – dodaje Szela-Adamska.

Zajęcia odbywać się będą w kilku lokalizacjach na terenie Rzeszowa, dla wyodrębnionych grup wiekowych. Zajęcia są częściowo płatne. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wiadomości na fanpage Sweet Voices na Facebooku pod adresem www.sweetvoices.pl oraz telefonicznie 692 309 287.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: