Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Nawet 5 lat więzienia grozi 53-letniemu mężczyźnie. Za co? Za jazdę po pijanemu. Miał już wcześniej dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 

We wtorek (18 stycznia), po godz. 19:00, w Tyczynie na ulicy Mickiewicza świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zanim przyjechali na miejsce wezwani policjanci, świadkowie zabrali kierowcy opla kluczyki i uniemożliwili mu ucieczkę. 

Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Okazało się, że 53-letni kierowca opla był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był też objęty dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.

– Był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie celem doprowadzenia do zakładu karnego do odbycia kary aresztu i kary pozbawienia wolności – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

53-latek trafił do policyjnego aresztu Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę wyjaśniają policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym rzeszowskiej komendy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama