Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

Około 20 stoisk będzie na rzeszowskim Rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w trakcie funkcjonowania Świątecznego Miasteczka 2016. Atrakcji będzie jeszcze więcej.

Jarmark na Rynku, jak już informowaliśmy, będzie czynny od 9 do 18 grudnia, o sześć dni krócej niż rok wcześniej.

– Dla rzeszowian i odwiedzających miasto będzie to miejsce spotkań wśród zimowej scenerii choinek, ozdób i przysmaków na świąteczny stół – twierdzi Joanna Dul-Cichy z Estrady Rzeszowskiej, która wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa i firmą ProAktyw są organizatorami Świątecznego Miasteczka.

W ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku pojawią się domki wystawiennicze, w których dostępne będą m.in. zabawki, artykuły świąteczne, wyroby, pamiątki, ozdoby, rękodzieło, kosmetyki, biżuteria, wyroby własne, itp. Jarmarkowe domki będą czynne codziennie od godz. 12:00 do 20:00.

W dniu, w którym zostanie otwarte Świąteczne Miasteczko, na Rynku będzie też otwarte lodowisko. Na łyżwach będzie można jeździć do 30 grudnia codziennie od godz. 12:00 do 21:00. Bilet normalny będzie kosztował 5 zł, ulgowy – 3 zł, wypożyczenie łyżew – 3 zł. Na lodowisku odbywać się mają także konkursy dla dzieci.

W pierwszy dzień (9 grudnia) na Rynku będzie można także podziwiać Ice Show, inny niż rok temu, gdy na oczach widzów odbywało się rzeźbienie w potężnych bryłach lodu. W tym roku Ice Show będzie miał inny charakter.

– To pokaz tańca (jazda figurowa) na lodowisku o tematyce świątecznej. Pokaz przygotuje Klub Sportowy Łyżwiarstwa Figurowego Mors Dębica – wyjaśnia Joanna Dul-Cichy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podobnie jak w zeszłym roku Rzeszów odwiedzi również Święty Mikołaj. 10 grudnia przyleci wprost z mroźnej krainy na lotnisko w Jasionce, a następnie wręczy najgrzeczniejszym pociechom prezenty na scenie Rynku.

Rodzice, którzy chcą, by ich dzieci otrzymały prezent z rąk Św. Mikołaja, mogą wysyłać zgłoszenia do 8 grudnia na adres: psobczyk@estrada.rzeszow.pl. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ.

Z kolei 16 grudnia na Rynku odbędzie się Wigilia, świąteczne życzenia przekażą władze Rzeszowa. O poczęstunek zadbają uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

Tego samego dnia odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Centrum Sztuki Wokalnej oraz uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych. Na Rynku będzie również żywa szopka, a na zakończenie odbędzie się Fire Show w wykonaniu Stowarzyszenia Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama