Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Urząd Miasta w Rzeszowie zdecydował, że Świąteczne Miasteczko na Rynku będzie czynne do 3 stycznia 2022. Ale w Wigilię i Boże Narodzenie stoiska będą zamknięte. 

Świąteczne Miasteczko na Rynku uruchomiono 4 grudnia. Pierwotnie miało być czynne do 23 grudnia. Marzena Kłeczek-Krawiec z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa twierdzi, że przedłużenie otwarcia działalności miasteczka to efekt dużego zainteresowania i wielu pytań od rzeszowian. Miasteczko w Rynku będzie działać dłużej.

– Na grzane wino, ciepłe przekąski, a także diabelski młyn można będzie przyjść także po świętach – przekazała Kłeczek-Krawiec.  

Świąteczne stoiska zostaną zamknięte tylko na 24 i 25 grudnia. W niedzielę (26 grudnia) otworzą się ponownie. Wystawcy będą pracować w nowych godzinach: w tygodniu 14:00-20:00 oraz w weekendy 12:00-20:00. Otwarte będą przede wszystkim lokale gastronomiczne – m.in. HO HO HO Bar oraz stragany z żywnością i grzanym winem.

Dzieci będą mogły wciąż zjeżdżać z górki do snow tubingu, a także korzystać z diabelskiego młyna i karuzeli. Część stoisk z rękodziełem pozostanie otwarta. Wśród nich będą m.in. Kuźnia Talentów Krzysztofa Koziołkiewicza oraz Pracownia Ceramiki i Porcelany Urszuli Stachurskiej.

Na stoisku Krzysztofa Koziołkiewicza można kupić niepowtarzalne rzeźby, ikony, lampiony i właśnie szopki. – Mam także anioły, które przynoszą szczęście. Szopki maluję na drewnie. Kiedy znajdę ciekawy kawałek, obrabiam go w odpowiedni kształt i zabieram się za malowanie – mówi pan Krzysztof.

Urszula Stachurska oferuje ręcznie wyrabiane ozdoby choinkowe, ceramikę i biżuterię z porcelany. Jej wyroby są wykonywane w 100 procentach ręcznie, na miejscu, od pozyskania gliny, po zdobienie ceramiki. Inspiracji do tworzenia kolejnych ozdób i biżuterii szuka przede wszystkim w naturze.

– To wszystko moje autorskie projekty. Owszem, motywy jak choinki, gwiazdki, czy anioły są częste, ale ja nadaję im charakteru wedle własnego poczucia estetyki. Klienci to doceniają – mówi artystka. Na stoisku można kupić nie tylko ozdoby świąteczne, ale także kubki i biżuterię.

Po świętach Boże Narodzenia nieczynny będzie domek św. Mikołaja, który wszystkie prezenty zamierza rozdać najpóźniej w Wigilię, a następnie pojedzie na zasłużony „urlop”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama