Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy, spotkanie z Mikołajem, Wigilia Miejska, koncert zwyciężczyni dziecięcej edycji Eurowizji – to część atrakcji Świątecznego Miasteczka, które na rzeszowskim Rynku stanie 8 grudnia.

Święta tuż, tuż a to oznacza, że przyszedł czas, by w Rzeszowie ponownie stanęło Świąteczne Miasteczko. Tym razem w klimat świąt od 8 do 21 grudnia wprowadzać nas będzie m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, wioska św. Mikołaja, fireshow, Wigilia Miejska, czy koncert zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 13-letniej Roksany Węgiel z Jasła.

Tradycyjnie Jarmark Bożonarodzeniowy stanie na Rynku, gdzie będzie można skosztować bożonarodzeniowych przysmaków, kupić słodkości oraz rękodzielnicze ozdoby i upominki. Jarmark będzie czynny w godz. 12:00-20:00 od 8 do 21 grudnia. Na Rynku ma być co najmniej 15 stoisk. 

8 grudnia rzeszowskie dzieci odwiedzi także święty Mikołaj. Każdy, kto będzie chciał się z nim spotkać, koniecznie musi w tym dniu pojawić się o 15:00 przy fontannie multimedialnej skąd barwna mikołajowa parada przejdzie ulicami 3 Maja i Kościuszki na Rynek, gdzie na dzieci będą czekały prezenty i niespodzianki. Na spotkanie z Mikołajem warto ubrać się w świąteczny strój – najciekawsze zostaną nagrodzone.

Ci rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko otrzymało 8 grudnia prezent od Mikołaja na scenie Rynku, powinni wysłać swoje zgłoszenie na sekretariat@estrada.rzeszow.pl. W temacie wiadomości należy wpisać: „Mikołaj na Rynku – zgłoszenie”, a w treści imię i nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy do rodzica. Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 grudnia.

Prezenty, którymi dzieci mają zostać obdarowane, będzie można zostawić w Podziemnej Trasie Turystycznej 8 grudnia, w godz. 9:00-12:00. Prezenty powinny być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone oraz podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka w widocznym miejscu.

Ci, którzy jednak na spotkanie z Mikołajem nie zdążą mogą go odwiedzić w wiosce Świętego Mikołaja, która stanie na Rynku. W magicznym domu codziennie na całe rodziny będzie czekał zaczarowany świat klocków Lego, z których będzie można tworzyć wielkie makiety tematycznie związane z Rzeszowem.

W domu Świętego Mikołaja stanie także specjalna skrzynka pocztowa, do której będzie można wrzucać świąteczne pocztówki do rodziny i przyjaciół. Na dzieci czekają również gry i zabawy, a na zmarzniętych gorąca czekolada.

Dzień później, czyli 9 grudnia w godz. 12:00-18:00 w Muzeum Etnograficznym (ul. Rynek 6) odbędzie się kiermasz świąteczny, na którym znajdziemy ciekawe wyroby świąteczne. Z kolei 16 grudnia odbędzie się rodzinny warsztat tworzenia tradycyjnych ozdób świątecznych. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

9 grudnia na scenie Rynku wystąpi także tegoroczna zwyciężczyni Eurowizji Junior jaślanka Roksana Węgiel. Z kolei tydzień później (16 grudnia) do Rzeszowa przyjedzie mikołajkowa ciężarówka Coca-Coli.

Działalność Świątecznego Miasteczka zakończy 21 grudnia Miejska Wigilia z tradycyjnymi polskimi potrawami. Życzenia mieszkańcom złożą władze miasta i województwa, będzie wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie, a harcerze przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju. Wieczór uświetni występ Muzycznego Zaułka, który na scenie zaprezentuje największe świąteczne przeboje.

(jg)

HARMONOGRAM ŚWIĄTECZNEGO MIASTECZKA (8-21 GRUDNIA)

– 12:00-20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy

– 11:00-19:00 – Wioska Świętego Mikołaja – animacje dla dzieci

– 12:00-19:00 – LEGO w Wiosce Świętego Mikołaja

8 grudnia

– 15:00 Świąteczna Parada Mikołajkowa i wizyta Świętego Mikołaja na scenie

9 grudnia

– 18:00 – Koncert Roksany Węgiel, zwycięzczyni Eurowizji Junior 2018; scena na Rynku

15 grudnia

– 18:00 – Fireshow

16 grudnia

– 16:00-20:00 – Ciężarówka Coca-ColI

21 grudnia

– 15:00 Wigilia Miejska

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: