Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku tętni życiem. Tak też będzie w nadchodzący weekend – zapewnia Estrada Rzeszowska.  

Świąteczne Miasteczko uruchomiono 4 grudnia i będzie otwarte do 23 grudnia. Na Rynku 20 wystawców sprzedaje rękodzieło i regionalne jadło. W weekendy nie brakuje koncertów, wydarzeń dla najmłodszych, pokazów czy warsztatów. Podobnie będzie 10-12 grudnia.

W piątek odwiedzający miasteczko będą mogli zrelaksować się przy muzyce przy studni. Christmas Party z DJ rozpocznie się o godz. 19:00.

W sobotę w samo południe odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci (obowiązywały wcześniejsze zapisy). O 14:00 natomiast usłyszymy świąteczne covery w wykonaniu Joanny Kumięgi i Magdaleny Podlasek.

Kolejny punkt programu to kino plenerowe. Rzeszowianie poczują magiczny klimat dzięki „Kevinowi samemu w domu” – seans zaplanowano na 17:00. Wcześniej, o 16:00, film dla młodszych widzów – „Pada Shrek”. Po filmach, od 19:00, przy studni Christmas Party z DJ.

Niedzielne atrakcje o 12:00 rozpocznie ryk silników motocykli. Wszystko to za sprawą Motomikołajek – akcji zbierania funduszy na świąteczne podarunki dla dzieci z domów dziecka z Rzeszowa i okolic. Brodaci goście na motocyklach rozdadzą przybyłym prezenty.

O tej samej godzinie najmłodsi rzeszowianie ponownie wezmą udział w warsztatach plastycznych, a o 14:00 przy studni na Rynku uruchomiona będzie Bajkosfera – świąteczny animator odczyta ulubione baśnie.

O 16:00 zaplanowano flashmob „Cała Polska tańczy Mikołajki”. Rodzice noszący swoje maluchy w chustach zatańczą wraz ze swoimi dziećmi dla czteroletniego Wojtusia Nowaka chorego na wrodzone zaburzenia białek N-glikozylacji – zespół PMM2-CDG.

Kilka minut później (ok. godz. 16:10) w miasteczku będzie można poczuć swingowe rytmy – wystąpi zespół Old Ra-mol Jazz Band.

Program 10-12 grudnia

10 grudnia (piątek) 

– 19:00 Christmas Party z DJ

11 grudnia (sobota)

– 12:00 Świąteczne warsztaty tematyczne dla najmłodszych

– 14:00 Świąteczne covery – Joanna Kumięga i Magdalena Podlasek, studio piosenki i rehabilitacji głosu Just sing

– 16:00 Kino plenerowe – seans dla dzieci „Pada Shrek”

– 17:00 Kino plenerowe – seans dla dorosłych „Kevin sam w domu”

– 19:00 Christmas Party z DJ

12 grudnia (niedziela)

– 12:00 MOTOMIKOŁAJKI – Mikołaje na motocyklach rozdadzą prezenty

– 12:00 Świąteczne warsztaty tematyczne dla najmłodszych

– 14:00 Bajkosfera – czytanie świątecznych baśni dla najmłodszych

– 16:00 Swingowe rytmy – Old Ra-mol Jazz Band

– 16:00 5! chustowy flash mob: Cała Polska tańczy na Mikołajki

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama