Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa świątecznego oświetlenia. Iluminacje będzie można podziwiać od 30 listopada. 

Ratusz z każdym rokiem na świąteczne oświetlenie wydaje coraz więcej pieniędzy. To jedna z miejskich atrakcji bożonarodzeniowego okresu. W tamtym roku iluminacje dostarczyła firma Multidekor, miasto zapłaciło jej milion złotych. 

W tym roku przetarg na oświetlenie miasto ogłosiło już we wrześniu. Firmy swoje oferty mogły składać do 22 października. Kilka dni temu urzędnicy otworzyli koperty.

– Na iluminacje zarezerwowaliśmy w tegorocznym budżecie 1,4 mln zł. Otrzymaliśmy dwie oferty. Złożyły je firmy Multidekor i Odeon Iluminacje – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Oferta Multidekoru opiewa na ok. 1,3 mln zł, a Odeonu na ponad 2 mln zł. Prawdopodobnie to Multidekor znów dostarczy iluminacje. – Analizujemy oferty. Planujemy w pierwszej połowie listopada wybrać dostawcę, a potem podpisać z nim umowę – słyszymy w ratuszu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Plan zakłada, że świąteczne oświetlenie ma być zamontowane do 30 listopada i będzie wisieć w pełni do 31 stycznia 2021 roku. Od tej daty firma będzie miała dwa tygodnie na zdemontowane iluminacji – najpóźniej 14 lutego. 

Jedną z atrakcji świątecznego oświetlenia będzie 16-metrowa choinka, która stanie na Rynku. Tam też będzie iluminacja 3D w postaci lokomotywy. Na ul. 3 Maja będą dwa niedźwiedzie polarne w towarzystwie góry lodowej.

Iluminacje, jak w poprzednich latach, pojawią się też na rzeszowskich rondach, mostach, wiaduktach, skwerach i latarniach. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama