Reklama

Wielki Tydzień to poważna sprawa, dlatego nie może się on odbyć… bez weekendowego przewodnika. W Rzeszowie będzie koncertowo, klubowo, szachowo i… mokro, bo w końcu czeka nas Lany Poniedziałek.

Metalowy weekendu początek

„Piątek – weekendu początek” – pod tym hasłem jak co tydzień można spędzić miły dzień, a nawet noc w Pewex Pub, który otwarty jest od 10:00 do 4:00 rano.  Podróż do przeszłości – czasów, kiedy wódka była na kartki, waluta tylko u cinkciarzy, a polskie ziemniaki atakowała amerykańska stonka, jest z pewnością lepszym rozwiązaniem niż świąteczne mycie okien.

A ci, którzy jednak w ciągu dnia nie mają tak dużo czasu i są do tego fanami polskiego metalu, to o 19:30 w piątek (25 marca) mogą wybrać się do klubu Vinyl (al. Piłsudzkiego 31). Tam zagrają Christ Agony i Stillborn w ramach wspólnej trasy koncertowej „Black Blood Tour”.

Christ Agony to istniejąca od 25 lat na polskiej scenie blackmetalowa grupa. Unikalny styl kompozycji, łączący melodyjne, epickie fragmenty z agresją i hipnotycznymi riffami fascynuje niejednego słuchacza. To właśnie oni w latach 90. byli jednym z niewielu zespołów, których płyty były dostępne w całej Europie.

Stillborn zaś to połączenie black i death metalu, który w zeszłym roku osiągnął pełnoletniość swojego istnienia. Na scenie zawsze „plują jadem i zgorszeniem”. Bilety na to mroczne wydarzenie można kupić w klubie podczas koncertu w cenie 40 zł.

Szach mat  

Kontumacje dobrze rozpoczętego weekendu należy bezapelacyjnie zrobić, ponieważ dla  najwytrwalszych imprezowiczów Pewex Pub od 10:00 stoi otworem pod hasłem „Wielka Imprezowa Kulminacja”.

Natomiast dla  amatorów intelektualnych rozrywek propozycja idealna –  XV Szachowy Turniej Wielkanocny, który obydwa się w ramach „Świątecznego  turnieju szachistów nie tylko z Rzeszowa”. W poprzednich latach w zawodach brały udział m.in. osoby z Łodzi, Warszawy, Ukrainy i Norwegii. Turniej odbędzie się 26 marca o godz. 9:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Krynicka” (ul. Krynicka 1).

Podczas zawodów będzie mógł zagrać każdy, kto do 26 marca zarejestruje się na stronie chessarbiter.com lub wyśle e-mail na adres: bapu@o2.pl. Szachiści będą grać w 8 rundach trwających 15 min. Szczegółowy regulamin można znaleźć TUTAJ. Informacje można również uzyskać pod numerem: 792 183 588. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Niedzielne alleluja, czyli bawimy się na całego

Gdy w kościołach zabrzmi świąteczne alleluja, to z czystym sumieniem możemy iść do klubu „Black & White” (al. Piłsudzkiego 31) i tam świętować koniec Wielkiego Postu oraz  początek nowego okresu imprezowego. Szalone tańce już od godz. 21:00. Wejściówki jedyne 10 zł.

„Masz ochotę na imprezę z muzyką, której nie znasz, za to z gwarancją, że będziesz bawić się do rana?” – pytają organizatorzy imprezy z Estrada Caffe (ul. Rynek 26). Jeśli tak, to koniecznie w niedzielny (27 marca) świąteczny wieczór musisz pojawić się w tym klubie. Udaną zabawę w rytmach trap, rap, electro, hardstyle zagwarantują Stahu Stah, Junkie Punks oraz Acid Pointmuzyka. Wstęp: 10 zł. Początek  imprezy godz. 21:00.

No i dla tych, którzy wolą bardziej kameralne spotkania – „Leniwa niedziela” w Pewexie. Warto zajrzeć, bo szykują się promocje.

Poniedziałek lany czy ZAlany?

Pytanie niczym ze sztuki Szekspira, którego arcydzieło w reżyserii Lyndsey Turner będzie można zobaczyć w rzeszowskim Multikinie w poniedziałek (28 marca) o 19:00. Wtedy to właśnie będzie można zobaczyć „Hamleta” z Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej.

Spektakl zostanie wyświetlony po raz drugi w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”. Będzie to klasyczna adaptacja sztuki Szekspira. Widowisko będzie można obejrzeć o godz. 19:00. Bilety można kupić na stronie kina

Pytanie niczym ze sztuki Szekspira, którego arcydzieło w reżyserii Lyndsey Turner będzie można zobaczyć w rzeszowskim Multikinie w poniedziałek (28 marca) o 19:00. Wtedy to właśnie będzie można zobaczyć „Hamleta” z Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej.

Spektakl zostanie wyświetlony po raz drugi w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”. Będzie to klasyczna adaptacja sztuki Szekspira. Widowisko będzie można obejrzeć o godz. 19:00. Bilety można kupić na stronie kina w cenie 35 zł.

Ale jeśli mamy już jeden dzień dodatkowego wolnego, to znaczy, że mamy też jeden dzień więcej na imprezowanie, które nie zabraknie w świąteczny poniedziałek.

W „Black & White” impreza z okazji „zalanego poniedziałku”. Początek 21:00, wstęp: 15 zł.

W świąteczny dzień nie zawiedzie również  Pewex, który zapowiada eksplozję imprezowego szaleństwa, a wszystko odbędzie się w klimatach retro i disco oraz przy niezapomnianych polskich szlagierach. Dla pierwszych gości przygotowane zostały powitalne drinki. Początek o  20:00. Wstęp 10 zł. Rezerwacje można dokonać pod numerem telefonu: 17 871 80 77.

Kolejna impreza w klubie Pod Palmą (ul. Cicha 4) pt. „Lany Dancing”, początek imprezy 21:00, wstęp 15 zł, chyba, że wpisałeś się na facebook’ową listę do godziny 19:00 (poniedziałek, 28 marca ), to masz szczęście i zaoszczędzasz 5 zł na piwo.

Underground house

Szalony poniedziałek zapowiada się również w klubie Lukr (al. Kopisto1). W dwóch salach imprezę będą rozkręcać DJ Ikz oraz DJ Delight. Początek o godz. 21:00. Wstęp do 22:30 – bilet 20 zł, później 30 zł, z kuponem pobranym z aplikacji Day&Night do 22:30 – wstęp bezpłatny.

W pubie Kultura (Szopena 59) natomiast można spędzić czas w rytmach deep house, ale i soulful, funky, tech, chicago oraz westcoast house. Dlaczego tak? Bo organizatorzy chcą szerzyć „underground house” w Rzeszowie. Jest to dobra alternatywa na spędzenie ciekawego no i oczywiście kulturalnego świątecznego poniedziałku. A na scenie wystąpią m.in. Edee J, Groove Society, Michael Smooth oraz Daze  i 12”DHC.

Podziemne granie zacznie się  o godz. 21:00, wstęp wolny.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: