Zdjęcie: Materiały WSPiA
Reklama

Nawet do 630 zł to bonus świąteczno-noworoczny, który pod koniec roku otrzymali studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Wkrótce zostanie też podniesione stypendium socjalne, rektorskie i dla osób niepełnosprawnych. 

WSPiA co roku otrzymuje około 7 mln zł na stypendia socjalne, specjalne, zapomogi oraz stypendium rektora dla najlepszych studentów. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dzięki podwyżce o 70 zł stawek stypendialnych studenci pobierający stypendium socjalne w WSPiA będą teraz otrzymywać od 600 do 690 zł. Co bardzo ważne, studenci otrzymają dodatkowo wyrównanie stypendium socjalnego od października 2018 r. w wysokości 210 zł.

– Dodatkowe 70 zł co miesiąc otrzymają także studenci pobierający stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych. W tym przypadku po podwyżce jest to od 540 do 640 zł miesięcznie. Osoby niepełnosprawne również otrzymają wyrównanie za poprzednie miesiące w wysokości 210 zł – poinformował Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. 

Zmianie uległa również wysokość stypendium rektora dla najlepszych studentów. Po podwyżce o 70 zł wysokość tego stypendium wyniesie 590 do 890 zł. W tym przypadku także zostanie wypłacone wyrównanie od października 2018 r. w wysokości 210 zł.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Studenci WSPiA otrzymują także stypendium socjalne zwiększone z tytułu zamieszkania w domu studenckim lub wynajmowania mieszkania. Ten dodatek pozostaje bez zmian i wynosi 150 zł miesięcznie.

Comiesięczna pomoc, oprócz darmowych studiów, pozwala także na finansowanie codziennego życia studentów. Dzięki nowym, wyższym stawkom studenci mogą otrzymać co miesiąc maksymalnie ponad 2300 zł.

– To kwota, która w zupełności wystarczała na pokrycie opłaty za studia, mieszkanie uczelniane, obiady abonamentowe w restauracji „W Ogrodach” oraz części kosztów codziennego życia w Rzeszowie – dodaje Przemysław Pawlak. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama