Ponad 662 tysiące złotych zebrano na Podkarpaciu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak wynika z wieczornych danych przekazanych przez sztaby. Finał regionalny odbył się w Rzeszowie. Kulminacją było Światełko do Nieba.

Rzeszowianie od godz. 12 mogli uczestniczyć w pokazach, koncertach i licytacjach. Największym zainteresowaniem cieszył się przygotowany przez policyjnych antyterrorystów pokaz możliwości robota pirotechnicznego, służącego do podejmowania ładunków wybuchowych, pokaz wyposażenia policjantów i radiowóz oddziału prewencji policji. Na scenie wystąpili również rzeszowscy lekarze, którzy mówili, że w ciągu 22 finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rzeszowskie szpitale otrzymały sprzęt o wartości prawie 11,6 mln zł.

Jak co roku odbyły się też koncerty. Wystąpiły m.in.: Orkiestra i Grupa wokalna XXI Brygady Strzelców Podhalańskich, oraz zespoły: Jahfahrai, Sabała Bacała, Guitar Force, Siklawa. O godz. 20 rzeszowski Rynek się zapełnił się ludźmi. Właśnie wtedy odbyło się „Światełko do nieba”. Po nim pokaz sztucznych ogni oraz występ teatru iluminacyjnego Lumen Noctis – fire show. O 20.45 zagrała gwiazda tegorocznego finału WOŚP zespół Ratatam.

Przez cały dzień trwały licytacje. Hitem na Allegro okazał się samolot z klocków Lego podpisany przez kpt. Tadeusza Wronę. Replika słynnego Boeinga 767, którym w listopadzie 2011 r. kpt. Wrona wylądował bez podwozia na warszawskim lotnisku, osiągnęła cenę – 7 tys. zł, dwugodzinny patrol prewencyjny łodzią motorową po Jeziorze Solińskim – 170 zł, wiklinowy żaglowiec – 900 zł, serduszko z diamentem – 2 tys. zł. Aukcja w przypadku serduszka została zakończona. Pozostałe wciąż trwają.

Licytację zorganizowała także TVP Rzeszów. Udało się z niej uzyskać 13,2 tys. zł. Najwyżej wylicytowano złoty medal siatkarzy Asseco Resovii – 3,5 tys zł. Za niewiele mniejszą kwotę – 2,8 tys. zł – został zlicytowany konik huculski. Na rzecz WOŚP zlicytowano również:

– rękawice bokserskie Mike’a Tysona za 800 zł

– koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego, przekazaną przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej za 900 zł

– dzień na stanowisku marszałka województwa podkarpackiego oraz dokument strategia województwa z podpisem marszałka Władysława Ortyla za 1,3 tys. zł

– szklany zegar stołowy ozdobiony reprodukcją Gustawa Klimta – „Drzewo życia” oraz zestaw porcelanowych filiżanek od Małgorzata Chomycz-Śmigielskiej, wojewody podkarpackiego za 700 zł

– ikonę Chrystusa Pantokratora napisana według VI–wiecznej, najstarszej ikony Chrystusa Pantokratora, za 1,6 tys. zł

– zaproszenie dla dwóch osób na kolację z europosłanką Elżbietą Łukacijewską za 600 zł

– weekendowy pobyt w placówce Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Stuposianach za 1 tys. zł

Według danych z podkarpackich sztabów na godz. 22:00 na Podkarpaciu zebrano 662 tys. zł. Najwięcej w Dębicy – 90 tys. zł, w Rzeszowie – 70 tys. zł.

Pozostałe miasta (liczenie w sztabach wciąż trwa):

– Bircza – 7 tys. zł

– Chorzelów – 13 tys. zł

– Dynów – 11 tys. zł

– Jasło – 11 tys. zł

– Kolbuszowa – 11 tys. zł

– Krosno – 3 tys. zł.

– Leżajsk – 40 tys. zł

– Lubaczów – 35 tys. zł

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Przemyśl – 50 tys. zł

– Przeworsk – 32 tys. zł

– Ropczyce – 36 tys. zł

– Sieniawa – 11 tys. zł

– Oleszyce – 17 tys. zł

– Stalowa Wola – 10 tys. zł

– Łańcut – 8 tys. zł

– Wara – 21 tys. zł

– Mielec – 55 tys. zł

– Dukla – 2 tys. zł

– Nowa Dęba – 6 tys. zł

– Jarosław 5 tys. zł

– Pilzno – 4 tys. zł

– Sanok – 5 tys. zł.

– Strzyżów – 14 tys. zł

– Tarnobrzeg – 9 tys. zł

– Wielopole Skrzyńskie – 9 tys. zł

– Tyczyn – 3,5 tys. zł

– Głogów Małopolski – 2 tys. zł

Źródło: TVP Rzeszów

Rok temu na Podkarpaciu na rzecz WOŚP zebrano 1,5 mln złotych.

 

Reklama