Reklama

Najbardziej rozpoznawalny polski gitarzysta basowy na świecie – Wojciech Pilichowski Band z najnowszą, rewolucyjną płytą „Intro” w czwartek (30 kwietnia) zagra w rzeszowskim w klubie Jazz Room.

Wojtek Pilichowski, światowy basista, kompozytor, aranżer, do tej pory wydał 8 płyt plus 4 koncertowe, z których trzy doczekały się wydawnictwa DVD. Nakład wszystkich przekroczył 100 tys. egzemplarzy. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 albumów, z czego większość z największymi gwiazdami polskiej sceny – a to w sumie kilka milionów płyt i kilka tysięcy koncertów.

Pilichowski pracował z wieloma wykonawcami, m.in. przy „Dotyku” z Edytą Górniak, z Kasią Kowalską „Czekając na…” z hitem „Coś Optymistycznego”. Swój pierwszy album koncertowy stworzył z Woobie Doobie – „Jazzga Live”. Był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej.

Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” Wojtek Pilichowski siedmiokrotnie był wybrany najlepszym polskim basistą. To czterokrotny laureat nagrody Play Box, przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Jest także uznanym wykładowcą gitary basowej. Pełni funkcję dyrektora artystycznego Warsztatów w Muzycznej Owczarni.

Za granicą Pilichowski prowadzi zajęcia przy okazji festiwali, np. Bass Player Live w Nowym Jorku, czy Euro Bass Days w Veronie. Aktualnie działa w Pilichowski Band, Borysewicz – Kukiz, Jan Bo, Woobie-Doobie.

Koncert Wojciech Pilichowski Band w klubie Jazz Room (hotel Grand) odbędzie się w czwartek (30 kwietnia). Początek o godz. 20:00. Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu). Ilość biletów bardzo ograniczona.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama