Zdjęcie: Materiały organizatorów. Jako pierwszy, akcję wsparł Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa

Już ponad 50 zdjęć z całej Polski, a także z zagranicy zgłoszono do akcji #dajemyserce w Rzeszowie. Ty też możesz to zrobić i włączyć się do stworzenia największego „żywego serca” w Polsce. 

30 września na rzeszowskim Rynku odbędzie się Światowy Dzień Serca, który ma zwracać uwagę na problematykę związaną z chorobami najważniejszego narządu człowieka – serca. Z tej okazji organizowana jest wyjątkowa akcja #dajemyserce w Rzeszowie. 

Zasady udziału w akcji są proste. Należy przygotować zdjęcie z dłońmi złożonymi w kształcie serca, a potem podzielić się nim na jeden z trzech sposobów: dodać je na swoje instagramowe konto z hasztagiem #dajemyserce, identycznie na Facebooku lub przesłać zdjęcie jako wiadomość na konto FB – Dzień Serca w Rzeszowie.

– Zdjęcie udostępnimy na portalach społecznościowych „Dni Serca w Rzeszowie”, tak aby poruszyć maksymalnie dużą liczbę osób i zachęcić ich do złożenia deklaracji zmiany stylu życia na zdrowszy. Wszystko w trosce o nasze serca – tłumaczy Agnieszka Gocek, koordynatorka akcji. 

W opisie zdjęcia trzeba oznaczyć trzy kolejne osoby, które zapraszasz do akcji. Najbardziej oryginalne fotografie zostaną nagrodzone atrakcyjnymi upominkami. 30 września o 14:30 na Rynku będzie można odebrać „serce za serce”, czyli specjalne antystresowe serce, które organizatorzy przygotowali dla każdego, kto włączył się do projektu i stworzył największe „żywe serce” w Polsce.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wszystkie zdjęcia stworzą obraz „Podkarpacie z sercem”, który zostanie zlicytowany na uroczystej Gali Kongres Medycyny i Chirurgii Estetycznej 26 października br. o 19:30 w Hotel Bristol Tradition & Luxury. Dochód z licytacji zostanie przekazany na cele charytatywne. 

Akcję #dajemyserce w Rzeszowie dotychczas wsparli m.in. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa; wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; Robert Bugaj, dyrektor podkarpackiego oddziału NFZ, Rafał Wilk, Matylda Kowal, Adrian Beściak z The Best Life oraz Łukasz Różański, rzeszowski bokser.

Do tej pory do organizatorów dotarło już ponad 50 fotografii z całej Polski oraz m.in. z  Egiptu, Włoch, Wielkiej Brytanii, Ukrainy a nawet z Libanu. Organizatorami wydarzenia są Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologiocznego oraz Centrum Medyczne „Medyk”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama