Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Spotkania z lekarzami i praktyczne warsztaty, strefa relaksu dla rodziców, a dla dzieci liczne konkursy, gry i zabawy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, który odbędzie się 17 listopada, przygotował Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie. 

Każdego roku w Polsce rodzi się przedwcześnie ok. 25 tysięcy dzieci. 17 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. To ważna data dla wielu rodziców, których dzieci urodziły się przedwcześnie. W tym dniu świętować będzie również rzeszowski szpital Pro-Familia, który po zmroku zostanie oświetlony na fioletowo.

– Przez ponad 6 lat funkcjonowania naszego szpitala na Oddziale Neonatologicznym
z Intensywną Opieką Medyczną Noworodka hospitalizowaliśmy przeszło 2 tysiące maluszków. Nasz oddział posiada III poziom referencyjny, co oznacza, że trafiają do nas maluchy w stanie zagrożenia życia z całego regionu. Najmniejszy z nich ważył mniej niż 500 g – tłumaczy Doroto Sopylak, oddziałowa Oddziału Neonatologicznego w Pro-Familii. 

– Te najmniejsze maluchy spędzają na naszym oddziale nawet cztery miesiące. Gdy po tym okresie wychodzą do domu, jesteśmy już całkiem zgraną rodziną. Światowy Dzień Wcześniaka to idealna okazja do spotkania i spędzenia wspólnie tego wyjątkowego dnia, dlatego zapraszamy wszystkich naszych małych pacjentów wraz z rodzicami – dodaje Sopylak.

Na uczestników spotkania czekają liczne atrakcje: Szkoła dla Rodziców Wcześniaków – czyli spotkania z lekarzami i m.in. gry, konkursy i zabawy. Nie zabraknie też pamiątkowej sesji zdjęciowej, której efekty zostaną umieszczone w specjalnej księdze przygotowanej na tą okazję.

Spotkanie odbędzie się w piątek 17 listopada od 12:00 do 14:00. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama