Reklama

Dziś ostatni dzień policyjnej akcji Wielkanoc 2014. Przez trzy pierwsze dni jej trwania na drogach Podkarpacia doszło do 11 wypadków, w których rannych zostało 18 osób. Nikt nie zginął. Przez te trzy dni policjanci zatrzymali 50 nietrzeźwych kierowców.

[Not a valid template]

 

Policyjne działania “Wielkanoc 2014” rozpoczęły się w Wielki Piątek. Dziś ostatni dzień tej policyjnej akcji. Funkcjonariusze będą czuwać nad płynnością ruchu, zwracać uwagę na stan trzeźwości kierowców, na przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Zadbajmy, aby świąteczne powroty były bezpieczne.

Do poważnego wypadku w ciągu tych trzech świątecznych dni doszło w niedzielę w Okoninie koło Ropczyc. W zderzeniu audi z seatem rannych zostało dziewięć osób. Kierowca audi na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z seatem. Cztery osoby z audi i pięć z seata zostało przewiezionych do szpitali. Po badaniach i opatrzeniu trzy zostały zwolnione.

Policjanci ustalili, że kierowca seata był trzeźwy. Od 30-latka kierujacego audi pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci zatrzymali wielu nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą był 33-letni mieszkaniec Beska, który mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie spowodował w Wielki Piątek dwie kolizje w Iwoniczu i Miejscu Piastowym.

Wczoraj około godz. 23 w miejscowości Kłyżów w powiecie stalowowolskim kierowca volvo stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Do szpitala trafili dwaj pasażerowie samochodu. Okazało się, że 22-latek kierujący volvo był pijany. Alkomat wskazał w organizmie młodego mężczyzny ponad 2,4 promila alkoholu. 22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.