Święta pod palmami. Pierwszy zimowy czarter do Hurghady poleciał z Jasionki

Ponad 180 pasażerów, w większości rodziny z dziećmi, wyleciało w czwartek po południu z podrzeszowskiej Jasionki do Egiptu. To pierwszy w sezonie zimowym czarterowy samolot do Hurghady. Kolejne rejsy będą co tydzień.

 

Zdjęcia: Waldemar Mazgaj / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Zimowe czartery do Hurghady są w ofercie biura podróży Coral Travel. Kusi spokojnymi kurortami na plaży, dobrymi restauracjami, tętniącym do rana życiem nocnym, ponad 70 hotelami najczęściej w wersji „all inclusive”. Do tego rozległe kurorty, z basenami, aquaparkami, basenami z podgrzewaną wodą i krytymi basenami, SPA i sportami wodnymi.

Pierwszy samolot poleciał niemal pełen szczęśliwych pasażerów, którzy spędzą święta pod palmami – mówi Piotr Lenarczyk z Coral Travel Polska. Samoloty czarterowe linii Enter Air z Rzeszowa do Egiptu kursują w czwartki. Czartery do Hurghady dopełniają zimową ofertę lotniska w Jasionce. 

W Hurghadzie i okolicznych miejscowościach wielbiciele wypoczynku mają do dyspozycji Wyspy Giftun, doskonałe miejsce do snorkelingu i nurkowania, gdzie można zobaczyć rafy koralowe i piękne plaże. Wyspa Magawish to kolejny raj dla miłośników raf koralowych i ryb, a z plaży można podziwiać delfiny bawiące się wśród fal.

Zaś podczas odprężającej wycieczki do Dolphin House oglądać można dziko żyjące delfiny. Dobre wspomnienia przywozi się też z wyprawy na wyspę Mahmya, która jest istnym rajem na ziemi. Gdy już znudzi się relaks na plaży można popłynąć na wspaniałe pobliskie rafy.

W ofercie hoteli i biur są też całodniowe wycieczki do Kairu – na Piramidy w Gizie, do Wielkiego Sfinksa czy Muzeum Egipskiego. Można też wziąć udział w pustynnym safari na quadzie, albo w wyprawie wędkarskiej.

Lotnisko w Jasionce przypomina, by na miejscu przestrzegać zasad dotyczących ubioru – należy zakrywać ramiona i nogi, a kobiety także głowę.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama