Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Dla dzieci warsztaty, zabawy, lekcje języka polskiego oraz słodki poczęstunek. Dla ich mam oraz opiekunów chwila oddechu przy kawie. Będą też porady prawne i pomoc psychologiczna.

– Trochę spokoju i odpoczynku. To pragniemy zaoferować uchodźcom z Ukrainy, którzy po dramatycznych przeżyciach w swoim kraju i trudnej podróży przez granicę, są już bezpieczni w naszym mieście – mówi Grażyna Bochenek, rzecznik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Świetlica rozpocznie działalność we wtorek, 8 marca, w Klubie Akademickim IQ przy ul. Sucharskiego 2. Lekcje języka polskiego poprowadzą lektorzy z Centrum Języków Obcych WSIiZ. To będzie nauka przez zabawę. Warsztaty musicalowe przygotowali instruktorzy oraz młodzież z Akademii Aktorskiej „Artysta”. Zajęcia muzyczne i plastyczne zorganizowali animatorzy ze Szkoły Szpitalnej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Będą też seanse kinowe na dużym ekranie – oczywiście z popcornem, gry planszowe, bilard i piłkarzyki, a komu wystarczy cierpliwości może usiąść przy ogromnym stole, żeby poukładać puzzle. Dla zmęczonych zabawą będą lody, pizza i pączki. 

Gdy dzieci zajmą się swoimi sprawami, ich mamy i opiekunowie będą mogli odpocząć przy kawie i herbacie. Albo skorzystać ze stanowisk komputerowych z wi-fi, żeby pozałatwiać pilne sprawy. Będą również dyżury psychologów z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju WSIiZ oraz porady prawników z Okręgowej Izby Adwokackiej w Rzeszowie.

Świetlica będzie czynna do piątku, 11 marca, od godz. 14:00 do 20:00. W kolejnych dniach mają być warsztaty z robotyki i pokaz capoeiry. WSIiZ zaprasza do współpracy wszystkich instruktorów, animatorów i ludzi kultury, którzy chcieliby poprowadzić zajęcia dla dzieci z Ukrainy. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama