Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

W piątek (26 maja) 21. Brygada Strzelców Podhalańskich będzie świętowała swoje 30-lecie. Na alei Cieplińskiego w Rzeszowie będą utrudnienia w ruchu. 

Na święto „Podhalańczyków zapraszają dowódca brygady wraz z władzami wojewódzkimi, samorządowymi i miejskimi. 30-lecie utworzenia 21. BSP odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 12:30 przy alei Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie.

Uroczystości poprzedzi msza święta w intencji żołnierzy i pracowników 21. BSP w kościele garnizonowym przy. ul. Reformackiej 5 w Rzeszowie – godz. 11:00. O 11:45 zaplanowano Apel Pamięci pod tablicą pamiątkową BSP i salwę honorową.

O 12:30 odbędzie się uroczysty apel przy al. Cieplińskiego z udzieleniem wyróżnień i nadaniem tytułów „Honorowych Podhalańczyków”. O 13:40 zaplanowano defiladę pododdziałów ze sprzętem na al. Cieplińskiego.

O 14:00 przewidziany jest poczęstunek w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego, a o 18:00 Gala Jubileuszowa na Politechnice Rzeszowskiej połączona z koncertem Centralnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków i przyjaciół brygady do udziału w uroczystościach – zachęcają „Podhalańczycy”. 

W związku z przemarszem i defiladą na pojazdach, od godz. 12:00 do 14:00 na al. Cieplińskiego mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama