Zdjęcie: Michał Mielniczuk / Podkarpacki Urząd Marszałkowski
Reklama

Msza święta, salwa honorowa, Apel Pamięci, odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego – tak zapowiadają się uroczystości w Rzeszowie z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

11 listopada świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Święto to od ustanowiono jeszcze 1937 roku, a następnie zniesiono w 1945 roku i przywrócono na nowo dopiero w okresie transformacji w 1989 roku.

W Rzeszowie uroczystości odbędą się na Placu Wolności, gdzie zostanie odsłonięty pomnik Józefa Piłsudskiego. Wcześniej o 10:00 będzie msza święta w kościele farnym. Uroczystości na Placu Wolności rozpoczną się o 11:45.

W programie: złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Rzeszów, hymn państwowy i podniesienie flagi państwowej, odsłonięcie i poświęcenie pomnika Józefa Piłsudskiego, wystąpienia prezesa Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, wojewody podkarpackiego, marszałka, prezydenta Rzeszowa, a także Apel Pamięci i salwa honorowa, składanie wieńców i wiązanek kwiatów, pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego i defilada.

O godz. 15:00 na Rynku odbędzie się koncert „Rzeszów Śpiewa Patriotycznie”. Zabrzmią najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne, a dzięki rozdanym śpiewnikom, śpiewać będzie mógł każdy. Organizatorami koncertu są: Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha oraz miasto Rzeszów.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: