Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Chorwackie akcenty będą nam towarzyszyć podczas 16. Święta Paniagi w Rzeszowie. Masz pomysł, jak wzbogacić święto? Zgłoś się do udziału w jarmarku.

Znamy już temat przewodni tegorocznego Święta Paniagi. W tym roku urodziny dawnej ulicy Pańskiej będziemy świętować po chorwacku. To nie przypadek, ponieważ w połowie maja ub. r. Rzeszów podpisał umowę o współpracy z jednym z tamtejszych miast – Splitem, stolicą Dalmacji.

Tradycja akcentowania innych kultur, wyznaczanych przez miasta partnerskie Rzeszowa, podczas Święta Paniagi trwa już od kilku lat. Do tej pory święto obecnej ulicy 3 Maja upływało pod znakiem kultury węgierskiej (współpraca z Nyiregyhazą) oraz rumuńskiej (współpraca z Satu Mare).

Aby święto ul. 3 Maja było ciekawe i kolorowe miasto, jak co roku, miasto zaprasza do udziału w zabawie wystawców, którzy swoje wyroby będą mogli prezentować podczas jarmarku.

Wszystkie chętne firmy, stowarzyszenia, fundacje lub inne instytucje, które chciałyby wziąć udział w Święcie Paniagi mogą się zgłaszać do Estrady Rzeszowskiej przesyłając odpowiedni formularz na adres jarmarknapaniadze@gmail.com do 29 marca do godz. 15:00.

W przypadku dodatkowych pytań można się kontaktować z Estradą Rzeszowską pod numerem telefonu: 500 048 200 w godz. 11:00-16:00 od poniedziałku do piątku. Regulamin jarmarku możecie sprawdzić TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.