Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Bajkowe koło fortuny, bławatkowa biżuteria, chabry malowane na twarzy – to część atrakcji przygotowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie podczas tegorocznego Święta Paniagi (3 maja). 

Atrakcje WiMBP odbywać się będą w fosie Zamku Lubomirskich, w godz. 12:00-16:00. W tym czasie przewidziano „Bajkowe koło fortuny” – zabawę rodzinną, która polega na odgadywaniu bajkowych zagadek ukrytych na polach koła fortuny.

Na najmłodszych czekać będą także warsztaty rękodzielnicze „Bławatkowa biżuteria”. Z kolei interaktywny quiz edukacyjny „Szlakiem kuchni galicyjskiej” dotyczyć będzie regionalnej kuchni w aplikacji LearningApps.org (w wersji dla dzieci i dorosłych).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nie zabraknie malowania twarzy, którą ozdobi chaber, kwiat występujący m.in. w rodzimym wzornictwie ludowym jako element haftu zdobiącego strój rzeszowski. Od 12:00 do 16:00 będą także dziecięce zabawy z dawnych lat „Cyga, fryga, bąk” w wykonaniu Ziqa Fun. 

Na wszystkich uczestników czekać będzie okolicznościowe wydanie jednodniówki. Pełny program Święta Paniagi 2024 znajdziecie TUTAJ

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama