Reklama

14 zespołów zagra podczas XXII Rzeszowskich Juwenaliów. Pierwsze koncerty od najbliższego czwartku (7 maja). Juwenaliom patronuje Rzeszów News.

Po zakończonym Tygodniu Kultury i Nauki Przodem, który trwał od 23 kwietnia do 29 kwietnia, czas na koncertową część Rzeszowskich Juwenaliów, organizowanych przez cztery rzeszowskie uczelnie: Wyższą Szkołę Prawa i Administracji, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania, Wyższą Szkołę Inżynieryjno-Ekonomiczną oraz Politechnikę Rzeszowską.

Koncerty odbywać się w dniach 7-9 maja (czwartek, piątek, sobota) na Miasteczku Akademickim PRz. Rzeszowskie Juwenalia tradycyjnie rozpocznie barwny korowód, który przejdzie ulicami miasta.

Impreza rozpocznie się w czwartek na Rynku o godz. 15:00. O 16:00 studentom zostaną przekazane symboliczne klucze do bram miasta przez władze Rzeszowa. Na Rynku wystąpi studencki zespół pieśni i tańca „Połoniny” i chór akademicki WSIiZ.

Korowód wyruszy o 17:00. Studenci ponad 4-kilometrową trasę do miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej przejdą ulicami: Matejki, Grunwaldzką, al. Piłsudskiego, Cieplińskiego, ul. Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Podkarpacką, Poznańską, Akademicką.

O utrudnieniach w ruchu na ulicach Rzeszowa podczas korowodu czytaj TUTAJ.

Trzy dni koncertów

Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Zagrają: Chwytak, Mr Pollack, Happysad, i Kult. W piątek (8 maja) koncerty od 16:30. Wystąpią: Kabonos, Bisz, Ras Luta & Kuba 1200, Strachy na Lachy i Luxtorpeda. W sobotę (9 maja) zagrają: TaLLib & Sztoss, Miuosh, Elektryczne Gitary, Coma oraz Bracia Figo Fagot. Pierwsze koncerty od godz. 17:30.

Wstęp na koncerty bezpłatny.

Codziennie, od godz. 20:00 do 5:00, czynna będzie Strefa Klubowa. Zagrają: Alex, Adi, LarsM, Kamil Pankowski, Satora, SandPokers, Junkie Punks, Mike Evans, Belezze, Digital Mode, Mattheo DaFunk, TomoVip, RafCio, Crush, Vertiz, Martins.

W miasteczku juwenaliowym uczestnicy imprezy będą mieli okazję skoczyć na bungee (8-9 maja). Skoki będzie można oddać z wysokości ok. 60 m. Cena 60 zł. Ponadto będzie można przejechać się gokartem na specjalnie przygotowanym torze i odwiedzić wesołe miasteczko.

Po raz pierwszy organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów stworzą specjalną strefę dla niepełnosprawnych. Każda osoba niepełnosprawna, po wcześniejszym wypełnieniu formularza oraz weryfikacji, będzie wraz z opiekunem uprawniona do wstępu do strefy. Zgłoszenia przyjmowane są do środy (6 maja). Formularz dostępny TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama