Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Zastanawiacie, jak się spędzić ostatni dzień 2019 roku? Rzeszowski teatr “Przedmieście” zaprasza na spektakl “Kroniki podwórkowe”.

Podczas nocy sylwestrowej “Kroniki podwórkowe” zostaną zagrane dwa razy. O godz. 18:00, nie zabraknie lampki szampana. Bilet kosztuje 50 zł.

Drugi raz “Kroniki…” na deskach “Przedmieścia” zostaną zaprezentowane o godz. 21:00 dla tych, którzy zdecydują się noc sylwestrową spędzić w teatrze. Goście zostaną przywitani o 20:45. Po spektaklu, od 22:30, poczęstunek oraz liczne atrakcje. O północy szampan i życzenia noworoczne. 

Za udział w nocy sylwestrowej w “Przedmieściu” trzeba zapłacić 130 zł (od jednej osoby). Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacja pod numerem telefonu: 667 714 730. 
 
Opis spektaklu “Kroniki podwórkowe”
 
Znamy się o wielu lat. Razem pracujemy i tworzymy. Razem spędzamy wolny czas. A co by było gdybyśmy się spotkali 30 lat wcześniej. Jacy wtedy byliśmy? Jak wyglądaliśmy? Czy gralibyśmy razem w piłkę na boisku? Czy bawilibyśmy się razem w teatr, szukali skarbów, odkrywali wspólnie wielkie tajemnice wszechświata?
 
Spektakl jest próbą cofnięcia się do naszej dziecięcej niewinności, naszego podwórka i marzeń. Krajobraz dzieciństwa pełen jest nie tylko sielskich wspomnień, ale też bólu, niespełnienia i gorzkiego smaku porażki.
 
W tle tej historii przewijają się burzliwe lata 80., czarno-białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla. To czas przełomu, niewidzialnego zagrożenia, zmian społeczno-politycznych, budującego się nowego świata. Droga pomiędzy szkołą, podwórkiem a kościołem to miejsca naszych najważniejszych odkryć, przeżyć, doświadczeń, które wpływają na późniejsze życie…
 
Reżyseria: Aneta Adamska
 
Scenariusz: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała
 
Scenografia: Paweł  Sroka
 
Muzyka: Wiktor Marut
 
Występują: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała
 
(ak)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: