Reklama

Około 220 tys. zł będzie kosztował tegoroczny Sylwester na rzeszowskim Rynku. Impreza potrwa do godz. 1:30.

Tegoroczny Sylwester na Rynku odbędzie się pod hasłem „Galowy Koncert Sylwestrowy”. W ostatnią noc roku będzie można usłyszeć największe przeboje disco lat 60., 70. oraz 80., w całkiem nowych, zaskakujących aranżacjach.

– To będzie noc szalonych przebojów, które powinny rozruszać wszystkich, którzy przyjdą na Rynek – uważa Joanna Dul z Estrady Rzeszowskiej.

W czasie koncertu zobaczymy i usłyszymy wokalistów z takich programów jak: „Twoja twarz brzmi znajomo” czy „The Voice of Poland”. Na scenie pojawią się: Alicja Janosz, Kuba Molęda, Arek Kłusowski, Michał Grobelny, Natalia Lubrano, Mateusz Grędziński, Mati Jakubiec, Gosia Nakonieczna oraz Jagoda Kret.

Gościem specjalnym będzie rzeszowianka Małgorzata Boć, finalistka popularnego programu „Aplauz, aplauz”. Orkiestrę towarzyszącą artystom poprowadzi znany rzeszowskiej publiczności Krzysztof Mroziak. Gospodarzami koncertu będą Katarzyna Skrzynecka oraz Marek Kaliszuk.

Gwiazdą sylwestrowego koncertu będzie Marika, która zastąpiła Magdę Steczkowską.

Impreza na Rynku rozpocznie się o godz. 20:30.  O 20:35 na scenę wyjdzie zespół The Cosmic Trops, który gustuje w stylach funk, blues i rock. Występ zespołu na Sylwestra jest nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Videofon” podczas tegorocznego Rzeszów Breakout Days. Koncert The Cosmic Trops potrwa do 21:15.

Od 21:30 na scenie pojawiać się będą po kolei: Mateusz Grędziński, Alicja Janosz, Mati Jakubiec + chórki, Natalia Lubrano, znów Mateusz Grędziński, Jagoda Kret, po raz kolejny, Natalia Lubrano, Małgorzata  Boć, Kuba Molęda i Gosia Nakonieczna. Ok. 23:30 wystąpi Arek Kłusowski. O 23:45 około 10-minutowy koncert da Marika.

O 23:53 na scenę wyjdzie Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, który mieszkańcom złoży noworoczne życzenia. O północy rozpocznie się pokaz sztucznych ogni, który potrwa 10 minut. Po nim ponownie na scenie zobaczymy Alicję Janosz, Jagodę Kret, Gosia Nakonieczną i Małgorzatę Boć.

O 0:35 zaśpiewa Michał Grobelny i wszyscy uczestnicy sylwestrowego koncertu. Po nich znów zaśpiewa Marika. Od 0:45 do 1:30 zagra Michał Wasilewski/ Lance Flare z zespołu xxanaxx, który zakończy imprezę sylwestrową na Rynku.

– Tegoroczny Sylwester będzie kosztował ok. 220 tys. zł. To kwota porównywalna z tą, jaką wydaliśmy w ub. r. Mieści się w niej nie tylko wynagrodzenie dla artystów, które stanowi mniej niż połowę budżetu, ale również promocja imprezy i całe nagłośnienie – mówi Agnieszka Kielar z Urzędu Miasta w Rzeszowie.

KRZYSZTOF WÓJCIK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.