Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

Najbardziej znane piosenki Michaela Jacksona, Amy Winehouse, Ryśka Riedla czy Ireny Jarockiej zabrzmią dzisiaj na Rynku w Rzeszowie w ostatnią noc 2016 roku. W Sylwestra zagra także Szymon Wydra ze swoim zespołem Carpe Diem.

W tym roku sylwestrowa scena w sobotę w Rzeszowie rozbłyśnie o godz. 21:00, a koncert zatytułowany „Wehikuł Czasu” dostojnie pożegna 2016 rok. Rzeszowska publiczność będzie miała okazję powspominać wraz z artystami wielkie muzyczne postaci: Michaela Jacksona, Amy Winehouse, Donna Summer, Franka Sinatrę, Ben E. Kinga.

W noc sylwestrową będzie można usłyszeć takie przeboje jak „Hot stuff”, „Bad girls”, „Sway”, „Smooth Criminal”, „Thriller”, „Back to black”, „Valarie”, „Rehab”, czy „Stand by me”.

Będą również przeboje nieżyjących już polskich artystów: „Harley mój”, „Czerwony jak cegła” Ryśka Riedla, „Kocha się raz” Ireny Jarockiej”, „Sen o Warszawie” Czesława Niemena”, „Nic nie może wiecznie trwać” Anny Jantar, a także „Alibaba” czy „Baby, ach te baby” Andrzeja Zauchy. 

Utwory zabrzmią w nowych, specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżacjach Mariusza Dziubka, charyzmatycznego dyrygenta i lidera zespołu „Dziubek Band”, który tego wieczoru towarzyszył będzie gwiazdom polskiej sceny. 

Podczas pierwszej części koncertu zatytułowanej „Wehikuł Czasu” wystąpią: Majka Jeżowska, Krzysztof Kiljański, Małgorzata Boć, Małgorzata Chruściel, Janusz Majkut i Mieszko Nagaj oraz Magdalena Steczkowska i Krzysztof Respondek, którzy wcielą się jednocześnie w role prowadzących prezentując także swoje muzyczne wspomnienia.

„Wehikuł Czasu” potrwa dwie godziny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Druga część koncertu wprowadzi wszystkich mocnym rockowym brzmieniem w Nowy Rok. O godz. 23:00 na scenę wejdzie Szymon Wydra wraz z zespołem Carpe Diem, znany z takich przebojów jak „Życie jak poemat”, „Warto wierzyć”, „Teraz wiem (Do nieba nie chodzę)”.

Szymon Wydra zapowiada, że koncert będzie magiczny. – Będzie jedna wielka pompa i magia. Co poniektórym przyda się pewnie trochę poskakać, bo święta w większości domach minęły przy stołach i był to jeden wielki maraton jedzenia. Wagi tego już nie wytrzymują. Przyda nam się wszystkim trochę podskoków. Wydra to jest zwierzę stadne, więc wielkim stadem spotykamy się na rzeszowskim Rynku i świetnie się bawimy – mówi wokalista Carpe Diem. 

Tradycyjnie o północy Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, złoży noworoczne życzenia, po których odbędzie się widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Po fajerwerkach zaplanowany jest jeszcze półgodzinny koncert Carpe Diem. 

Imprezę sylwestrową poprowadzą znani rzeszowskiej publiczności Ilona Małek i Marcin Pawlak, dziennikarze TVP Rzeszów. Na tegoroczny koncert w ostatni dzień 2016 r. miasto wyda ok. 300 tys. złotych. To więcej niż rok temu. Wtedy impreza kosztowała ok. 220 tys. zł.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama