Zdjęcie: Gutek Film
Reklama

Maraton filmowy z lampką szampana to propozycja kina Helios na sylwestrową noc. Na kinomanów czekają dwa zestawy nowości. Start o godzinie 21:30.

Pierwsza propozycja powinna zaspokoić apetyt najbardziej wymagających miłośników światowego kina – zapewniają organizatorzy filmowego sylwestra. Jako pierwszy w doskonały nastrój wprowadzi Pedro Almodóvar i jego najnowsze dzieło, czyli „Matki równoległe” z Penélope Cruz w roli głównej.

„Matki równoległe” z Penélope Cruz

Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina.

„Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości.

Następnie ich miejsce zajmie Bradley Cooper w towarzystwie Coopera Hoffmana oraz Alany Haim w filmie „Licorice Pizza”, wybitnego Paula Thomasa Andersona.

„Licorice Pizza” Paula Thomasa Andersona

Historia toczy się na początku lat 70. w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.

Oprócz debiutujących Alany Haim i Coopera Hoffmana, w filmie występują również: Bradley Cooper, Sean Penn, Tom Waits, John C. Reilly, Maya Rudolph i inni.

Drugi wariant sylwestrowego maratonu stworzono z myślą o fanach dobrego, polskiego kina. Michał Żurawski, Weronika Książkiewicz i Aleksandra Domańska, wystąpią w przedpremierowym pokazie filmu „Szczęścia chodzą parami”. 

Energicznie, romantycznie, po polsku

Malwina (Weronika Książkiewicz), przebojowa projektantka samochodów, zakochuje się w Brunonie (Michał Żurawski), wziętym terapeucie par. Przystojny i zabawny, mógłby być mężczyzną marzeń, gdyby nie to, że na kobiety działa jak czarny kot. Sprowadza na swoje wybranki pecha, który z hukiem kończy najbardziej płomienny romans. Nieświadoma ryzyka Malwina, ulega jego czarowi od pierwszego wejrzenia. Mimo że w jej życiu rozpoczyna się seria niefortunnych zdarzeń, Bruno nie zamierza się tym razem poddać. Aby uratować miłość swojego życia, musi znaleźć przyczynę swoich sercowych porażek. 

A później będzie energicznie, chwilami romantycznie, ale przede wszystkim bardzo zabawnie. Wszystko to za sprawą bohaterów komedii „Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4”. 

„Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4”

Miłość Agnieszki i Marcina rozkwita, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzy już tylko o ślubie jedynego wnusia. Jednak na drodze do szczęścia młodego Zawady staje jego dawna kochanka, Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i znika w tajemniczych okolicznościach. Spokój Piotrusia i Marlenki burzy niespodziewana wizyta mamusi zza oceanu. A pewne bardzo kompromitujące zdjęcia uruchamiają prawdziwą lawinę zdarzeń. 

Filmowy sylwester rozpocznie się o godzinie 21:30 (zestaw 1) oraz o 21:45 (zestaw 2). O północy wszyscy widzowie wspólnie przywitają Nowy Rok 2022 lampką szampana.

Ceny biletów – do 30 grudnia – 70 zł, a w dniu seansu 80 zł. 

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama