Reklama

Koncert Sylwii Grzeszczak na Rynku zakończył w sobotę (16 maja) 5. Jubileuszowe Rzeszowskie Święto Transplantacji.

Grzeszczak była gwiazdą wieczoru. Przed nią wystąpił pochodzący z Jasła wokalista Mateusz Mijal, który teledyski kręcił m.in. z raperem Liberem i artystą popowym Stachurskym.

W sobotę na rzeszowskim Rynku odbył się festyn, który była częścią 5. Jubileuszowego Rzeszowskiego Święta Transplantacji. Przed południem na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się konferencja poświęcona transplantacji.

Po konferencji na Rynku wystąpiły zespoły pieśni i tańca „Resovia Saltans” oraz „Połoniny”, a ponadto Wojskowa Orkiestra z Rzeszowa wraz z Dziewczęcą Orkiestrą Dętą VI LO, zespół tańca brzucha Gussel, Klaps oraz wokaliści z Centrum Sztuki Wokalnej z Rzeszowa.

Odbył się też pokaz sztuk walki capoeira w wykonaniu rzeszowskiej grupy Unicar, Trial Show, wystąpiło trio z Elite Talent Club – finaliści programu „Mam Talent”, grupa taneczna Street Life. Zaśpiewała 12-letnia Alicja Rega, zwyciężczyni programu „Mali giganci” w TVN.

W ramach 5. Rzeszowskiego Święta Transplantacji na Rynku odbył się także taneczny flash mob, w którym wzięło udział ok. 500 osób. Zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć TUTAJ.

Święto Transplantacji zorganizowali: Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Centrum Medyczne Medyk, Wojewódzki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Choroby Nowotworowe Krwi oraz Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama