Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 52-letni Jacek Ś., podejrzany o zabójstwo swojej 82-letniej matki – tak w czwartek zdecydował Sąd Rejonowy w Rzeszowie. 

O zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec Jacka Ś. poinformował nas Łukasz Harpula, szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Ś. jest podejrzany o zabójstwo swojej 82-letniej matki, do którego doszło 3 grudnia br. w jednym z domów jednorodzinnych przy alei Sikorskiego w Rzeszowie. 

Po środowym przesłuchaniu mężczyzny, Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wysłała do sądu wniosek o aresztowanie 52-latka na trzy miesiące. W czwartek sąd do wniosku się przychylił. Postanowienie jest nieprawomocne, ale od razu wykonalne.

Jackowi Ś. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna zadał matce kilka ciosów w głowę, a potem ją udusił, co było bezpośrednią przyczyną zgonu 82-letniej mieszkanki Rzeszowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po zabójstwie, Jacek Ś. okaleczył się, trafił do szpitala. Przez kilka dni nie można było go przesłuchać, bo nie pozwalali na to lekarze. 52-latek po raz drugi został zatrzymany przez policjantów w miniony wtorek.

Do zabójstwa doszło podczas kłótni Jacka Ś. z matką. Podczas przesłuchania stwierdził, że kłótni dobrze nie pamięta, a o tym, że zabił matkę dowiedział się w szpitalu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama