Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku w Jasionce obywatelkę Syrii. Twierdziła, że jest obywatelką Niemiec. 

Jak poinformował Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, kobietę zatrzymano w środę (23 października) na terenie terminala Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Cudzoziemka wcześniej wysiadła z samolotu linii Ryanair, którym przyleciała z Aten. Pogranicznicy sprawdzili, czy kobieta legalnie przebywa w Polsce.

– Przedstawiła niemiecki dowód osobisty. Strażnicy graniczni od razu nabrali podejrzeń co do wizerunku osoby widniejącej na dokumencie. W trakcie rozmowy kobieta przyznała się do oszustwa. Dodała, że w rzeczywistości ma 29 lat i jest Syryjką. Próbowała wykorzystać podobieństwo prawowitego właściciela dokumentu. Chciała dotrzeć na zachód Europy – relacjonuje Piotr Zakielarz. 

Na poczet przyszłej kary dla kobiety pogranicznicy zabezpieczyli u niej 1000 zł. Trwają czynności zmierzające do tego, by cudzoziemka opuściła granice Polski. 

To już trzeci w tym roku taki przypadku ujawniony przez Straż Graniczną na podrzeszowskim lotnisku. Ostatnie podobne zdarzenie zanotowano w sierpniu. Wtedy również obywatelka Syrii usiłowała oszukać pograniczników, przedstawiając im cudzy, bułgarski dowód osobisty.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama